Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на понеділок ІІІ тижня Великого Посту (РКЦ)

Літургійні читання на понеділок ІІІ тижня Великого Посту (РКЦ)

  • 28 лютого 2016, 18:00

Перше читання

2 Цар 5, 1-15а

Читання з Другої Книги Царів.

Нааман, начальник війська арамійського царя, був великим чоловіком у свого пана, і поважаний, бо через нього дав був Господь перемогу араміям. Був він чоловік хоробрий, але прокажений.

Одного разу арамії зробили наскок і забрали з Ізраїльської землі у полон маленьку дівчинку і вона служила в жінки Наамана. І сказала вона своїй пані: «От як би мій пан звернувся до пророка, що в Самарії! Той вигоїв би його від прокази».

Пішов Нааман до свого пана й оповів йому: Так і так, мовляв, говорить дівчинка, що з Ізраїльської землі.

 Арамійський цар і каже: «Іди, я пошлю листа до ізраїльського царя».

Вибрався він, узявши з собою 10 талантів срібла, 6 000 шеклів золота й 10 перемін одежі, і приніс ізраїльському цареві листа. А в ньому стояло: «Як прийде до тебе цей лист, то знай, що я послав до тебе мого слугу Наамана, щоб ти вигоїв його від прокази».

Як прочитав ізраїльський цар листа, то роздер на собі одежу й каже: «Хіба я Бог, щоб умертвляти й оживляти, що це він мені присилає вигоїти чоловіка від прокази! Глядіть лишень, він певно шукає тільки зачіпки до мене!»

Довідавсь Єлісей, Божий чоловік, що ізраїльський цар роздер на собі одежу, і послав до царя сказати: «Чого ти роздер на собі одежу? Нехай прийде до мене й взнає, що є в Ізраїлі пророк».

От і прибув Нааман із своїми кіньми та колісницею й зупинився коло дверей хати Єлісея. Вислав до нього Єлісей слугу й звелів сказати: «Іди та викупайся сім раз у Йордані, і тіло твоє знову стане чистим».

Розгнівався Нааман і відійшов, кажучи: «Я був певний, що він сам до мене вийде, стане передо мною, призове ім’я Господа свого, помахає рукою над хворим місцем і вигоїть проказу. Хіба дамаські ріки, Авана та Фарфар, не ліпші, ніж усі ізраїльські води? Хіба ж не можна було б викупатись у них і стати чистим?»

І, обернувшись, пішов геть у гніві. Слуги ж його приступили до нього й заговорили до нього так: «Коли б тобі, батеньку, пророк наказав зробити щось важке, хіба ти не зробив би? Оскількі ж більш, коли він тобі сказав: Викупайся, і будеш чистий».

Пішов він, поринув сім разів у Йордані, за словом Божого чоловіка, і тіло його знову стало, мов у малого хлопця, і він став чистий.

І повернувся він з усім своїм почетом до Божого чоловіка, а прибувши, став перед ним та й каже: «Тепер я зрозумів, що нема Бога на всій землі, тільки в Ізраїлі».

Слово Боже


Респонсорійний псалом

Пс 42(41), 2. 3; Пс 43(42), 3. 4 (П.: пор. 42(41), 3)

Твоє обличчя, Боже, я шукаю

Як лань прагне до водних потоків, *
так душа моя прагне до Тебе, Боже.
Душа моя жадає Бога, Бога живого, – *
коли бо прийду й побачу обличчя Боже?

Пошли світло Твоє і Твою правду: *
вони нехай мене ведуть
і зберуть на святу гору Твою *
й до Твоїх наметів.

І я прийду до жертовника Бога, *
до Бога радости й веселости моєї,
і прославлятиму Тебе на гуслах, *
Боже, мій Боже!

Спів перед Євангелієм

Пс. 130(129), 5. 7

Слава Тобі, Слово Боже

Надіюся на Господа і на Його слово,
бо у Бога є милість і відкуплення велике у Нього.

Слава Тобі, Слово Боже


Євангеліє

Лк 4, 24-30

+ Слова Євангелія від святого Луки

Коли Ісус прибув у Назарет, увійшов у синагогу і промовив до люду:

«Істинно кажу вам: Ніякого пророка не приймають добре в своїй батьківщині.

Та Я вам кажу по правді: Багато вдів було в Ізраїлі за днів Іллі, як закрилось було небо на три роки й шість місяців, і великий голод лютував по всьому краю, однак, ні до однієї з них не був посланий Ілля, тільки в Сарепту, що в краю Сидонськім, до вдови жінки.

Та й прокажених теж в Ізраїлі було чимало за пророка Єлисея; однак, ніхто з них не очистився, крім сірійця Наамана».

Почувши це, всі в синагозі наповнилися гніву і, вставши, вигнали Його геть за місто і повели Його на край гори, на якій було збудоване їхне місто, щоб скинути Його додолу. Та Він, пройшовши серед них, пішов далі.

Слово Господнє

Переглядів 2 908
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 травня 2015 року., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! І сьогодні Я з вами й із радістю вас усіх закликаю: моліться й вірте в силу молитви. Відкрийте ваші серця, дітоньки, щоб Бог наповнив вас Своєю любов’ю, –і ви будете радістю для інших. Ваше свідчення буде сильне, і все, що чините, буде переплетене Божою ніжністю. Я з вами й молюся за вас та ваше навернення доти, доки не поставите Бога на перше місце. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 301 298
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Травень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

А Ви були в Меджугор'є?


Травень 2024 (44)
Квітень 2024 (39)
Березень 2024 (41)
Лютий 2024 (37)
Січень 2024 (26)
Грудень 2023 (46)