Меджугор'є - місце молитви, миру»Новини»Відпусти, пов’язані з поминальними днями, поширені на весь листопад

Відпусти, пов’язані з поминальними днями, поширені на весь листопад

  • 31 жовтня 2020, 16:43
Відпусти, пов’язані з поминальними днями, поширені на весь листопадЙдучи назустріч проханням пастирів, Апостольська Пенітенціарія пристосувала вимоги, що стосуються отримання індульгенцій у поминальні дні, до актуальної ситуації, позначеної пандемією.
о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан


Цього року, беручи до уваги обставини, спричинені пандемією Covid-19, можливість отримати повні відпусти для душ померлих поширена на весь місяць листопад. Про це йдеться в Декреті Апостольської Пенітенціарії, оприлюдненому 23 жовтня 2020 року. В документі зазначається, що цей трибунал Апостольської Столиці отримав чимало прохань від пастирів, а тому, за особливим мандатом від Святішого Отця, з метою запобігти скупченню людей там, де це заборонено, вирішив видати наступні розпорядження, які змінюють правила, вміщені у відповідному розділі «Підручника індульгенцій».

Правила для вірних
По-перше, повний відпуст для тих, які відвідають цвинтар і помоляться за померлих, навіть лише в думці, призначений згідно з правилами на окремі дні від 1 по 8 листопада, може бути перенесений і на інші дні цього місяця, вільно обрані окремими вірними, також і не послідовні між собою. По-друге, повний відпуст, призначений на 2 листопада з нагоди спогадування всіх померлих вірних для тих, які побожно відвідають церкву або каплицю та прокажуть «Отче наш» і «Вірую», може бути перенесений не лише на неділю перед або після урочистості Всіх Святих, але на інший день листопада, на вільний вибір окремих вірних.

«Похилі віком, хворі та всі ті, які через серйозні причини не можуть виходити з дому, наприклад, через обмеження, накладені компетентною владою на період пандемії, щоби запобігти скупченню багатьох вірних у священних місцях, вони можуть отримати повний відпуст, духовно єднаючись з усіма іншими вірними, повністю віддаляючись від гріха та з наміром сповнити, як тільки це стане можливим, три звичні умови (Сповідь, Причастя та молитва в наміренні Святішого Отця), проказавши перед образом Ісуса або Пречистої Діви Марії побожні моління за померлих», – зазначається у декреті, пропонуючи також роздуми над євангельськими уривками, призначеними на заупокійні літургії, чи діла милосердя, жертвуючи Богові страждання та незручності свого життя.

Заклик до душпастирів

Аби полегшити осягнення «Божих благодатей через душпастирське милосердя», Апостольська Пенітенціарія щиро заохочує всіх священиків, наділених відповідними повноваженнями, «з особливою великодушністю» посвятитися служінню Святого Таїнства Покаяння та уділянню Святого Причастя хворим. У цьому контексті нагадується також про Заувагу Апостольської Пенітенціарії щодо Святого Таїнства Примирення в актуальній ситуації пандемії від 19 березня 2020 року.

Врешті, всіх священиків заохочується відслужити три Святі Меси в день спогадування всіх померлих, відповідно до приписів Апостольської Конституції «Incruentum Altaris» Папи Венедикта XV.

Джерело:https://www.vaticannews.va/uk
Переглядів 834
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 лютого 2002., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! У цей благодатний час закликаю вас стати приятелями Ісуса. Моліться за мир у ваших серцях та працюйте над особистим наверненням. Дітоньки, тільки так ви зможете стати свідками миру та Ісусової любові у світі. Відкрийтеся молитві, щоб вона стала для вас потребою. Навертайтеся, дітоньки, та працюйте над тим, щоб якомога більше душ пізнали Ісуса та Його Любов. Я близько вас та всіх вас благословляю. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 260 260
11:25, 14-07-2014
Всі статті

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

А Ви були в Меджугор'є?


Вересень 2021 (33)
Серпень 2021 (42)
Липень 2021 (36)
Червень 2021 (82)
Травень 2021 (52)
Квітень 2021 (49)