Літургія на 16 листопада, неділя
Читання з Книги пророка Малахії.
Ось надходить день, розжарений неначе піч. Тоді всі горді й усі злочинці будуть – солома, і спалить їх той день, що прийде, – говорить Господь Воїнств, – і не зоставить їм ні кореня, ні вітки. Для вас же, які боїтеся Імені Мого, зійде сонце справедливості, і в його променях буде спасіння. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 5-6. 7-8абв. 8г-9
Рефрен: Господь приходить, щоб судити землю.
1.Заграйте Господу на арфі, – *
на арфі, з мелодійною піснею.
На сурмах, під звуки рога, *
радісний гук перед Царем – Господом здіймайте.
2.Нехай море заграє *
і все, що його наповняє,
Всесвіт і ті, що його населяють. *
Ріки заплещуть разом у долоні.
3.Гори вигукуватимуть з радості †
перед Господнім обличчям! *
Адже Він світ іде судити,
Він світ у справедливості судити буде *
і в праведності судитиме народи.
ДРУГЕ ЧИТАННЯ
2 Сол 3, 7-12
Читання з Другого послання святого апостола Павла до солунян.
Брати! Ви самі знаєте, як належить наслідувати нас, адже ми не були у вас без діла і даром хліба не їли ні в кого, а працювали в утомі й напруженні день і ніч, аби не бути тягарем нікому з вас. Не тому, що ми не маємо влади, але щоби подати себе як приклад вам, аби ви наслідували нас. Бо коли ми були у вас, то заповідали вам: коли хто не хоче працювати, хай не їсть. Оскільки чуємо, що деякі між вами бездіяльно живуть, нічого не роблять, лише пхаються до всього, то таким наказуємо і просимо в Господі Ісусі Христі, щоб вони, мовчки працюючи, їли свій хліб. Слово Боже.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 21, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Випростайтеся і підійміть свої голови,
бо наближається викуплення ваше.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 5-19
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли дехто говорив про храм, що прикрашений коштовним камінням та дарами, Ісус сказав: «Настануть дні, коли з того, що бачите, не залишиться і камінь на камені, який не був би зруйнований». Вони запитали Його, кажучи: «Учителю, коли ж це буде і яке знамення того, коли це має статися?» Він же відповів: «Глядіть, щоб вас ніхто не ввів у оману, бо багато хто прийде під Мої м Ім’ям, кажучи: “Це я!” – і: “Час наблизився!” – Не йдіть за ними. Коли ж почуєте про війни та розрухи, – не жахайтеся, бо має це раніше статися, але ще не відразу кінець». Тоді говорив їм: «Повстане народ проти народу і царство проти царства; і будуть місцями великі землетруси, голод, пошесті й жахливі події, і будуть великі знамення з неба. А перед цим усі м люди накладуть на вас свої руки і будуть переслідувати, видаючи в синагоги та в’язниці; поведуть вас до царів і володарів через Моє Ім’я; обернеться це для вас нагодою для свідчення. Отже, покладіть у серцях ваших не готуватися наперед, як відповідати, бо Я вам дам уста та мудрість, яким не зможуть протистояти чи протирічити всі противники ваші. Видаватимуть вас і батьки, і брати, і родичі, і друзі, і вб’ють декого з вас, і будуть ненавидіти вас усі через Моє Ім’я. Але й волосина з вашої голови не пропаде. У вашій терпеливості здобудете ваші душі». Слово Господнє.