Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на ХVI звичайну неділю, рік А (РКЦ)

Літургійні читання на ХVI звичайну неділю, рік А (РКЦ)

  • 19 липня 2020, 10:01

Римо-католицький календар

ХVI звичайна неділя, рік А

Перше читання
Муд 12, 13. 16-19

Читання з Книги Мудрості

Господи, немає, крім Тебе, Бога, що за все дбаєш, щоб Ти мусив звітувати, що не судив несправедливо.
Твоя-бо сила – справедливости основа, а що Ти над усім пануєш, то й щадиш усе. Ти виявляєш силу, коли не вірять у потугу превелику; у тих же, що зазнали її, бентежиш зухвальство. Та Ти – Владика сили, судиш ласкаво і провадиш нас вельми дбайливо, бо коли тільки захочеш, – можеш.
Таким діянням ти навчив народ свій, що праведник має бути чоловіколюбцем, і розбудив в своїх дітей добру надію, що за гріхи даєш покаяння.

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 86(85), 5-6. 9-10. 15-16а (П.: пор. 5а)

Боже, Ти добрий і дуже ласкавий

Бо Ти, о Господи, добрий і ласкавий, *
і повний милосердя до всіх, що Тебе прикликають.
Вислухай, о Господи, мою молитву, *
почуй голос мого благання.

Усі народи, що створив єси їх, +
прийдуть, поклоняться, о Господи, перед Тобою *
і прославлятимуть Твоє ім’я.
Бо Ти великий і твориш дивні речі, *
Ти Бог єдиний.

Але Ти, Господи, Бог милосердний і милостивий, *
повільний до гніву і повний ласки та правди.
О повернись до мене *
й змилуйся надо мною.

Друге читання
Рм 8, 26-27

Читання з Послання святого Павла Апостола до римлян

Брати:
Дух допомагає нам у немочі нашій; про що-бо нам молитися як слід, ми не знаємо, але сам Дух заступається за нас стогонами невимовними. А Той, Хто досліджує серця, знає, яке бажання Духа і що Він заступається за святих згідно з Божою волею.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм

Алілуя, алілуя, алілуя
Зерном є Боже Слово, а сіячем – Христос,
кожний, хто Його знайде, буде жити вічно.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє коротше
Мт 13, 24 – 30

+ Слова Євангелія від святого Матея

Ісус розповів натовпу таку притчу:
«Царство небесне подібне до чоловіка, що був посіяв добре зерно на своїм полі. Та коли люди спали, прийшов його ворог і посіяв кукіль поміж пшеницю та й пішов.
Коли виросло збіжжя і вигнало колосся, тоді й кукіль появився. Прийшли слуги господаря і кажуть до нього: „Пане, хіба не добре зерно ти посіяв на твоїм полі? Звідки ж узявся кукіль?” Він і відповів їм: „Ворог-чоловік зробив це”. А слуги йому кажуть: „Хочеш, ми підемо, його виполемо?” „Ні! – каже, щоб, виполюючи кукіль, ви часом не повиривали разом з ним пшениці. Лишіть, нехай росте до жнив одне й друге разом. А під час жнив я женцям скажу: Зберіть перше кукіль та зв’яжіть його в снопи, щоб його спалити; пшеницю ж складіть у мою клуню”».

Слово Господнє

Євангеліє довше
Мт 13, 24 – 43

+ Слова Євангелія від святого Матея

Іншу притчу Він подав їм, кажучи: «Царство небесне подібне до зерна гірчиці, що його взяв чоловік та й посіяв на своїм полі, Воно, щоправда, найменше з усіх зерен; але як виросте, стане найбільшим з усієї городини, і навіть стає деревом, так що птаство небесне злітається і гніздиться на його гілках».
Ще іншу притчу повідав їм: «Царство небесне схоже на закваску, що її береже жінка і кладе до трьох мірок муки, аж поки все не скисне».
Все це говорив Ісус до людей у притчах, і без притч не говорив до них нічого, щоб збулося сказане пророком: «Уста мої відкрию в притчах, оповім тайни, сховані від початку світу».
Тоді Він відіслав народ і прийшов додому. І підійшли до Нього Його учні та й кажуть: «Виясни нам притчу про кукіль, що на полі». А Він у відповідь сказав їм:
«Той, хто сіє добре зерно – це Син Чоловічий; поле – це світ; добре зерно – це сини Царства; а кукіль – це сини лукавого; ворог, що його посіяв – це диявол; жнива – це кінець світу; женці – це ангели.
Так, як збирають кукіль і в вогні палять, так само буде при кінці світу: Син Чоловічий пошле своїх ангелів, які зберуть із Його Царства всі спокуси й тих, що чинять беззаконня, і кинуть їх до вогняної печі: там буде плач і скрегіт зубів. І тоді праведні засяють, як сонце, в Царстві Отця свого.
Хто має вуха, нехай слухає!»

Слово Господнє

Переглядів 361
Додати коментар

Послання Богородиці, Цариці миру, через візіонерку Мір’яну Драгічевич-Солдо, 2 січня
"Дорогі діти! Коли на землі зникає любов, коли не знаходиться дорога спасіння, Я, Мати, приходжу, щоб вам допомогти пізнати істинну віру – живу й глибоку, щоб вам допомогла істинно любити. Як Мати, прагну вашої взаємної любові, доброти й чистоти. Моє бажання - щоб ви були праведні й любили один одного. Діти мої, будьте радісними в душі, будьте чистими, будьте дітьми. Мій Син говорив, що любить бути поміж чистих сердець, бо чисті серця завжди молоді та веселі. Мій Син вам говорив, щоб ви прощали та любили один одного. Знаю, що це не завжди легко. Стражданням ви зростаєте в дусі. Для того, щоб ви ще більше духовно росли, мусите щиро й правдиво прощати та любити. Багато Моїх дітей на землі не знають Мого Сина, не люблять Його, але ви, які любите Мого Сина, які носите Його в серці, моліться, моліться і, молячись, відчувайте Мого Сина біля себе. Нехай ваша душа вдихає Його дух. Я посеред вас і говорю про малі та великі речі. Я не втомлюся, говорячи вам про Мого Сина – істинну Любов. Тому, діти Мої, відкрийте Мені ваші серця. Дозвольте, щоб Я  вас по-материнському вела. Будьте апостолами любові Мого Сина і Мене. Як Мати, прошу вас: не забудьте тих, яких Мій Син покликав, щоб вас вели. Носіть їх у серці й моліться за них. Дякую вам."

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 252 168
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

А Ви були в Меджугор'є?


Червень 2021 (63)
Травень 2021 (52)
Квітень 2021 (49)
Березень 2021 (76)
Лютий 2021 (52)
Січень 2021 (47)