
Богородиця як правдива Мати не перестає закликати, підбадьорювати Своїх дітей та скеровувати їх дорогами повноти життя, набутого в Бозі. Богоматір не знає іншої дороги й іншого способу, окрім молитви. Тому і в цьому послання Вона каже нам: «Будьте молитвою, світлом і свідками». Біографи св. Франциска Азиського стверджують, що він не просто молився, а став молитвою. Немає іншого шляху до світла, крім молитви. Натхненні молитися будують просяяні світлом, а тільки світло може освітити й указати шлях іншим.
Ми знаємо з Євангелія, як молився Ісус на горі Тавор. Плодом Його молитви стало Преображення. «Обличчя Його засяяло, наче сонце, а одежа побіліла, наче світло», ідеться в Євангелії (Мт. 17:2).
Тільки через молитву ми можемо пізнати й полюбити Бога. У молитві ми знаходимо зміст, силу й напрям нашого життя. Ми стаємо тими, ким дійсно хочемо бути.
Є притча отців-пустельників про природу молитви. Молодий монах запитав старого вчителя: «Скільки часу мені знадобиться, аби досягти просвітління?» Учитель відповів: «П’ять років». Відтак монах запитав: «А що якщо я дуже сильно постараюся? « Учитель відповів: «Десять років». Молитва – це ласка Божа. Ми ніколи не повинні забувати про це. Але Бог гаряче бажає дати нам цю благодать. І від нас залежить, чи приймемо ми її, чи ні. Для початку попросімо Бога про ласку духа молитви.
Важко стати людиною молитви, якщо ми завжди в справах і постійно поспішаємо, виконуючи сотні завдань. Що ми повинні зробити, аби стати людьми молитви? Сповільнитися. Спробуйте таке: за обідом не просто ковтайте їжу, а насолоджуйтесь кожним шматочком; не поспішайте, ідучи вулицею, а прогулюйтеся. Якщо вам потрібно когось чи на щось почекати, не заповнюйте цього часу роботою. Замість цього використайте ці кілька хвилин, аби краще усвідомити світ довкіл себе й усередині себе.
Молитва починається з уваги. А увага – це те, що можна розвивати. Для молитви дуже важливо сповільнитися й зосередитися, оскільки це збільшує вірогідність зустріти сліди Бога в нашому повсякденному житті.
Письменник Е. Л. Доктороу одного разу сказав: «Планувати написати – це не писати. Розказувати людям про написання – це не писати. Писати – це писати». Те ж саме можна сказати про молитву. Планувати молитися – це не молитва. Розказувати людям про молитву – це не молитва. Тільки молитва – це молитва. А молитва – це, по суті, розмова з Богом. Молитва єднає нас із Богом, Який є абсолютне добро, істина й краса. Дозвольмо Богові, аби в нас перемогла сила Його Воскресіння, яку ми вже зараз можемо передчувати за молитвою, що наближає нас до Господа.
Молитва: Діво Маріє, Ти, Яка слідувала за Сином Твоїм Ісусом Хресною дорогою і не перестаєш слідувати за дітьми Своїми до кінця світу, проси за нас, молися з нами й за нас, як Ти молилася з першою Церквою. Ти, повна благодаті, Ти благословенна, Ти мудра, тому що Ти вибрала те, що Боже й вічне, допоможи й нам вибрати й слідувати за тим, що нетлінне та вічне. Навчи й нас, Діво Маріє, молитися, аби ми могли бути постійними на шляху молитви й ставати з дня в день молитвою, що веде до світла, яким є Бог. Ти, Мати Божа, благодатна, повна Бога й уся звернена до Бога, просимо Тебе привести нас до Бога, аби й ми могли свідчити своїм життям всім, хто шукає світло та зміст життя. Амінь.