Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на Великдень (РКЦ)

Літургійні читання на Великдень (РКЦ)

  • 31 березня 2024, 00:30

Римо-католицький календар

Великдень. Меса вдень

Перше читання
Діян 10, 34а. 37-43

Читання з Діянь Апостолів

Тими днями відкривши уста, Петро промовив: «Ви знаєте про ті події, що сталися у всій Юдеї, починаючи від Галілеї, після хрещення, яке проповідував Йоан, про Ісуса з Назарета: як помазав Його Бог Духом Святим і силою, і Він ходив, роблячи добро й оздоровлюючи всіх поневолених дияволом, тому що Бог був з Ним! І ми є свідками всього, що Він робив у юдейському краї та в Єрусалимі. Його вбили, повісивши на дереві; та Бог воскресив Його на третій день і дав Йому з’явитися, — не всьому народу, але свідкам, які були наперед призначені Богом, — нам, які з Ним їли й пили по Його воскресінні з мертвих.
І Він наказав нам проповідувати народові та засвідчити, що Він встановлений Богом Суддя живих і мертвих. Про Нього свідчать усі пророки, що кожний, хто вірить у Нього, Його Ім’ям отримує прощення гріхів!»

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 118(117), 1-2. 16-17. 22-23 (П.: пор. 24).

Цей день — Господній, веселімось в ньому!
або: Це день, що його створив Господь: радіймо і веселімось у ньому.
або: Алілуя.

Прославляйте Господа, бо Він добрий, *
бо Його милість навіки.
Нехай скаже Ізрáїль: *
«Його милість навіки!» 

Господня правиця піднялася вгору, *
Господня правиця виявляє силу.
Я не помру, я буду жити *
і розповідати про діла Господні. 

Камінь, який відкинули будівничі як непридатний, — *
він став наріжним:
від Господа це сталось, *
і це чудо в очах наших.

Друге читання
Кл 3, 1-4

Читання з Послання святого Павла Апостола до колосян

Брати! Коли ви з Христом воскресли, то шукайте горішнього — того, де Христос сидить праворуч Бога. Думайте про горішнє, — не про земне. Адже ви померли, і ваше життя поховане з Христом у Бозі! Коли з’явиться Христос — ваше життя, тоді й ви з’явитеся з Ним у славі.

Слово Боже

або:

Друге читання
1 Кор 5, 6б-8

Читання з Першого послання св. Павла Апостола до корінтян

Брати! Хіба не знаєте, що невелика кількість закваски заквашує все тісто? Усуньте стару закваску, щоби бути новим тістом, бо ви прісні, адже наша Пасха — Христос, принесений у жертву. Тому святкуймо не в старій заквасці й не в заквасці злоби та лукавства, а в опрісноках чистоти та істини.

Слово Боже

Секвенція

Хай Пасхальній Жертві вічна слава лине,
Хай її прославлять християни спільно.

Відкупив овець всіх Агнець непорочний
Примирив з Отцем нас та увів в дім Отчий.

Дивовижно стрілись смерть й життя в дуелі:
Вождь життя царює, скуштувавши смерті.

Розкажи, Маріє, що в путі узріла?
І кого в дорозі раптом Ти зустріла?

Гріб пустий узріла Господа живого,
славу воскресіння і Його самого.

Бачила я свідків — ангелів у білім,
Хустки там лежали й полотно без тіла.

Вже воскрес Ти, Христе, Бог мій і надія,
І випереджаєш нас у Галілеї.

Знаєм, що насправді Ти воскрес із мертвих,
Царю Переможцю, будь нам милосердний.

Секвенція обов’язкова  у Неділю Воскресіння Господнього. Можна її відмовляти у дні великодньої октави.

Спів перед Євангелієм
1 Кор 5, 7б-8а 

Алілуя, алілуя, алілуя

Христос, наша Пасха, був принесений у жертву;
тож в Господі вчинімо свято.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Йн 20, 1-9

† Слова святого Євангелія від  Йоана

Першого дня тижня Марія Магдалина прийшла вдосвіта, як ще було темно, до гробниці й побачила відвалений від гробниці камінь.Тож вона побігла й прибула до Симона-Петра та до другого учня, якого Ісус любив, і каже їм: «Забрали Господа з гробниці й не знаємо, де Його поклали!»
Тоді вийшов Петро й інший учень, і вони пішли до гробниці. Бігли обидва разом, та інший учень побіг швидше за Петра й прибув першим до гробниці. І нахилившись, побачив полотна, що лежали, однак він не ввійшов.
Тут прибув слідом за ним і Симон-Петро; і він увійшов до гробниці й побачив полотна, що лежали, та хустку, яка була на Його голові; вона лежала не з полотнами, але згорнена окремо в одному місці. Тоді ж увійшов й інший учень, який прибіг першим до гробниці, — і побачив, і повірив. Оскільки вони ще не знали Писання, що Йому треба воскреснути з мертвих.

Слово Господнє

Замість цього Євангелія можна прочитати Євангеліє з пасхальної вігілії:
Мк 16, 1-7

† Читання святого Євангелія від Марка

Коли минула субота, Марія Магдалина, Марія, мати Якова, і Соломія купили пахощів, щоби піти й намастити Його. І на світанку першого дня тижня, як зійшло сонце,
вони приходять до гробниці.
І говорили вони між собою: «Хто відвалить нам камінь від входу в гробницю?» Та придивившись, бачать, що камінь відвалений, хоча був дуже великий.
Увійшовши до гробниці, вони побачили зодягненого в білий одяг юнака, який сидів праворуч, і жахнулися.
А він каже їм: «Не лякайтеся! Ви шукаєте Ісуса Назарянина, розіп’ятого? Він воскрес — нема Його тут! Осьмісце, де поклали Його! Та йдіть і скажіть Його учням та Петрові: “Він випереджує вас у Галілеї. Там ви Його побачите, як і сказав вам”».

Слово Господнє

Під час вечірньої Меси можна прочитати наступне Євангеліє 
 Лк 24, 13-35

† Слова святого Євангелія від святого Луки 

Ось двоє, з учнів Ісуса, того ж самого дня, першого в тижні, йшли до села, віддаленого на шістдесят стадій від Єрусалима, яке називалося Емаус; вони говорили між собою про все, що відбулося. І сталося, коли вони вели бесіду й обговорювали, сам Ісус, наблизившись, пішов разом з ними; очі ж їхні були стримувані, щоби Його не впізнали.
Тож Він запитав їх: «Що це за розмови, які ви ведете між собою, йдучи дорогою?»
Ті зупинилися, повні смутку.
У відповідь один, на ім’я Клеопа, сказав Йому: «Ти хіба єдина захожа людина в Єрусалимі, яка не знає того, що сталося в ньому цими днями?»
І запитав їх: «Що саме?»
А вони сказали Йому: «Те, що сталося з Ісусом Назарянином, який був мужем пророком, сильним ділом і словом перед Богом і перед усім народом; і як видали Його первосвященики й наші старші на смертний присуд і розіп’яли Його. А ми сподівалися, що Він той, хто мав викупити Ізрáїля. І до того всього, оце третій день, відколи те сталося.
Та деякі наші жінки здивували нас: побувавши рано в гробниці й не знайшовши Його тіла, вони прийшли й розповіли, що бачили появу ангелів, які сповістили, що Він живий. Тоді пішли деякі з нас до гробу — і знайшли все, як говорили жінки; Його ж самого не побачили».
Тоді Ісус сказав їм: «О нерозумні й повільні серцем, аби вірити в усе, що говорили пророки! Хіба не треба було Христові постраждати й увійти у свою славу?» І, почавши від Мойсея та від усіх пророків, Він пояснив їм в усіх Писаннях те, що стосувалося Його.
І вони наблизилися до села, до якого йшли. А Він удавав, що йде далі.
Та вони наполягли, кажучи: «Залишайся з нами, бо вечоріє, і день вже схилився».
І Він увійшов, щоби залишитися з ними. І сталося, як сів Він за столом з ними, то, взявши хліб, промовив благословення і, розломивши, подавав їм; тут і відкрилися їхні очі, й вони впізнали Його. Та Він став невидимий для них.
І сказали вони один одному: «Хіба не палало в нас наше серце, коли Він говорив нам у дорозі та коли відкривав нам Писання?»
Тож вставши, тієї ж години вони повернулися до Єрусалима та знайшли зібраних Одинадцятьох і тих, які були з ними; вони говорили, що справді Господь воскрес і з’явився Симонові. І вони розповіли про те, що сталося в дорозі, та як вони розпізнали Його в ламанні хліба.

Cлово Господнє

Переглядів 48
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 жовтня 2014., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Моліться в цей благодатний час і шукайте заступництва всіх святих, які вже є у світлі. Нехай вони вам будуть прикладом і підбадьоренням день у день на шляху вашого навернення. Дітоньки, будьте свідомі, що ваше життя коротке й проминуще. Тому прагніть вічності та приготовляйте ваші серця в молитві. Я з вами й заступаюся перед Моїм Сином за кожного з вас, особливо за тих, які Мені й Моєму Синові посвятились. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 300 411
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Квітень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

А Ви були в Меджугор'є?


Квітень 2024 (24)
Березень 2024 (41)
Лютий 2024 (37)
Січень 2024 (26)
Грудень 2023 (47)
Листопад 2023 (40)