» » » Літургійні читання на свято Господа нашого Ісуса Христа Верховного і Вічного Священика (рік А)

Літургійні читання на свято Господа нашого Ісуса Христа Верховного і Вічного Священика (рік А)

  • 04 червня 2020, 00:30

Римо-католицький календар

Свято Господа нашого Ісуса Христа, Верховного і Вічного Священика (рік А)

Перше читання
Бут 22, 9-18

Читання з Книги Буття

Як же прийшли на місце, про яке сказав йому Бог, то спорудив Авраам жертовник, розклав дрова і, зв’язавши Ісаака, сина свого, поклав його на жертовник, зверху на дровах. Тоді простягнув Авраам свою руку й узяв ножа, щоб принести в жертву сина свого. Та ангел Господній кликнув до нього з неба і сказав: Аврааме, Аврааме! Той відповів: Я тут!  І сказав (Бог): Не простягай руки твоєї на хлопця, не чини йому нічого! Тепер бо знаю, що ти боїшся Бога, що ти не пощадив свого сина, свого єдиного, для мене.  Коли Авраам підвів очі свої й дивиться – аж ось позаду (нього) баран, заплутаний у кущах рогами. Пішов Авраам, узяв того барана і приніс його у всепалення замість свого сина. І назвав Авраам те місце Господь явився, як то й посьогодні кажуть: На горі, де Господь явився. Ангел же Господній кликнув до Авраама вдруге з неба; і сказав: Клянуся мною самим – слово Господнє: за те, що ти вчинив це і не пощадив сина твого, твого єдиного, я поблагословлю тебе вельми й дуже розмножу твоє потомство, як зорі на небі і як пісок, що на березі моря. Твої потомки займуть міста своїх ворогів. У твоєму потомстві благословляться всі народи землі, тому що ти послухав мого голосу. 

Слово Боже

Або:
Євр 10, 4-10

Читання до Євреїв

Неможливо, щоб кров волів та козлів усунула гріхи.  Тому, входячи у світ, говорив: «Ти не хотів ні жертв, ані приносу, але приготував єси тіло мені. Ти не вподобав собі ні всепалень, ні жертви за гріхи. Тоді я сказав: Ось іду, бо у сувої книги написано про мене, щоб учинити твою волю, Боже.» Сказавши вище: «Ні жертв, ані приношень, ні всепалень, ані жертви за гріхи ти не схотів і не вподобав собі», дарма що вони приносяться за законом, тоді сказав: «Ось я іду вчинити твою волю.» Касує, отже, перше, щоб установити друге. Силою тієї волі ми освячені приносом тіла Ісуса Христа раз назавжди. 

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 40(39), 7-8а. 8б-9. 10-11аб. 17 (П. : 8а. 9а)

Ось я приходжу чинити твою волю

Жертви й офіри ти не хочеш, вуха відкрив у мене.* 
Ти всепалення й жертви за гріх не домагався.
Тоді сказав я:*
Ось я приходжу

У сувої книги написано про мене: +
Чинити твою волю, Боже мій, я радий,* 
І Твій закон у мене в серці.

Я оповів про справедливість на великім зборі,* 
не затуляв я уст моїх, Господи, ти знаєш.  
Не заховав я в моїм серці твою справедливість;*
я розповів про твою вірність і твоє спасіння.

Хай радуються й веселяться в тобі всі, що тебе шукають, +
і нехай завжди кажуть ті, кому люба твоя допомога:* 
"Хай возвеличиться Господь!”

Спів перед Євангелієм

Євангеліє
Мт 26, 36-42

+ Слова Євангелія від святого Матея

Тоді Ісус приходить з ними на місце, зване Гетсиманія, і каже до учнів: "Посидьте тут, поки піду та помолюся там.” І взяв Петра з собою і двох синів Заведея, і почав скорбіти та тужити. Тоді сказав їм: "Смуток у мене на душі – аж до смерти! Зостаньтеся тут і чувайте зо мною.” І пройшовши трохи далі, упав обличчям додолу, молившися і промовляючи: "Отче мій, якщо можливо, нехай мине ця чаша мене. Однак не як я бажаю, лише – як ти.” Повернувся він до учнів і, знайшовши їх заснулими, каже до Петра: "Отож і однієї години не спромоглися чувати зо мною? Чувайте й моліться, щоб не ввійшли у спокусу, бо дух бадьорий, але тіло немічне.”  Знову, вдруге, відійшов він і почав молитися: "Отче мій, коли ця чаша не може минути, щоб я її не пив, хай буде твоя воля!”

Переглядів 52
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 липня 1995., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! І сьогодні закликаю вас до молитви, тому що тільки в молитві ви зможете зрозуміти мій прихід сюди. Дух Святий просвітить вас у молитві, щоб ви усвідомили, що повинні навернутись. Дітоньки, хочу зробити з вас прекрасний букет, приготований для Вічності, але ви не приймаєте дороги навернення, дороги спасіння, котру вам пропоную через ці об'явлення. Дітоньки, моліться, навертайте ваші серця й наблизьтесь до Мене. Нехай добро переможе зло. Я люблю вас і благословляю. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Липень 2020 (46)
Червень 2020 (119)
Травень 2020 (130)
Квітень 2020 (108)
Березень 2020 (53)
Лютий 2020 (32)