» » » Літургійні читання на XXV неділю звичайну, рік В (РКЦ)

Літургійні читання на XXV неділю звичайну, рік В (РКЦ)

  • 22 вересня 2019, 00:30

Римо-католицький календар

XXV Неділя звичайна, рік В

Перше читання
Ам 8,4-7

Читання з Книги пророка Амоса

Слухайте це, ви, що раді б бідного пожерти і вигубити вбогих краю, кажучи: «Коли мине той новий місяць, щоб нам продати хліб наш? І субота, щоб нам засіки відчинити, і, зменшивши міру й збільшивши ціну шекеля, невірною вагою шахрувати, щоб нам купити бідолах за гроші, вбогого за пару капців, продати висівки пше ничні?» Гос подь по кляв ся гор ди нею Яко ва: «Повіки не за­буду ані одного з їхніх учинків».

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 113 (112),1-2.4-6. 7-8 (П.: пор. 1б і 7б)

Господа славте – Він підносить вбогих.
Або: Алілуя.

Хваліть, слуги Господні, *
хваліть Господнє Ім’я!
Нехай буде Ім’я Господнє благословенне – *
віднині і довіку! 

Господь високо – над усіма на родами, *
понад небеса – Його слава.
Хто такий, як Господь, Бог наш, який живе на висотах, *
та споглядає на понижене на землі й на небі?

Він бідного з землі підіймає *
і з гноїща вбогого підводить,
Аби його з пра ви те ля ми по са ди ти *
з князями свого народу.

Друге читання
1 Тим 2,  1-8

Читання з Першого Послання святого апостола Павла до Тимотея

Улюблений! Насамперед прошу, щоби звершувати молитви, бла­гання, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, хто при владі, щоб нам жити тихим і спокійним життям – в усякій побож­ності та чистоті. Це добре і до вподоби нашому Спасителеві, Бо­гові, який бажає, щоб усі люди спаслися і прийшли до пізнання істини. Адже один є Бог і один Посередник між Богом та людьми – Людина Ісус Христос, який дав себе як викуп за всіх, – свідчення свого часу; для цього я був поставлений проповідни­ком і апостолом, – істину кажу, не обманюю, – учителем язич­ників у вірі та істині. Тому я хочу, щоби чоловіки молилися на кожному місці, здіймаючи чисті руки – без гніву та суперечки.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
2 Кор  8,9

Алілуя, алілуя, алілуя

Ісус Христос, будучи багатим, заради вас став убогим,
аби ви збагатилися Його зубожінням.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Лк 16, 1-13 (довше) або 10-13 (коротше)

+ Читання святого Євангелія від Луки

Того часу Ісус сказав до учнів: «Був один багатий чоловік, кот­рий мав управителя, якого звинуватили, нібито він розтрачує його майно. Покликавши його, сказав йому: "Що це я чую про тебе? Дай звіт за своє управління, бо більше не зможеш керува­ти”. Став міркувати собі управитель: "Що маю робити, адже мій пан позбавляє мене управління? Копати не маю сили, жебраку­вати соромлюся. Знаю, що зроблю, щоб, коли буду усунений від управління, прийняли мене до своїх домів”. І, покликавши кож­ного з боржників свого пана, запитав першого: "Скільки винен ти моєму панові?” Той відповів: "Сто мірок олії”. І сказав він йому: "Візьми свою розписку, швидко сідай і напиши: п’ятдесят”. Потім запитав другого: "А ти скільки винен?” Той відказав: "Сто мірок пшениці”. Каже йому: "Візьми свою розписку й напиши: вісімдесят”. І похвалив пан нечесного управителя, бо той мудро вчинив. Адже сини цього світу мудріші від синів світла у своєму роді. І Я вам кажу: Набувайте собі друзів з мамони неправди, щоб коли вона зникне, прийняли вас до вічних осель.

(Початок короткого фрагменту)

Вірний у найменшому – і у великому вірний; несправедливий у найменшому – і у великому несправедливий. Тож коли щодо не­праведної мамони ви не були вірні, то хто вам довірить справжнє багатство? І коли в чужому ви не були вірні, то хто вам дасть ваше? Жодний слуга не може двом панам служити: або одного буде ненавидіти, а другого любитиме; або одного буде тримати­ся, а другим нехтуватиме. Не можете служити Богові й мамоні».

Слово Господнє

Переглядів 46
  • 22 вересня 2019, 00:30
  • Друк
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 вересня 1993., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Я ваша Мати й закликаю вас через молитву наблизитися до Бога, бо Він – ваш мир, ваш Спаситель. Тому, дітоньки, не шукайте матеріальної втіхи, але шукайте Бога. Я молюся за вас і заступаюся перед Богом за кожного з вас. Прошу ваших молитов, щоб Мене прийняли й прийняли Мої послання, як у перші дні явлінь. І тільки тоді, коли відкриєте серце й будете молитись, будуть здійснюватись чуда. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Всі статті

Фоторепортаж

«    Жовтень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Жовтень 2019 (22)
Вересень 2019 (39)
Серпень 2019 (91)
Липень 2019 (42)
Червень 2019 (42)
Травень 2019 (48)