» » » Літургійні читання на четвер ХІІ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

Літургійні читання на четвер ХІІ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

  • 27 червня 2019, 00:30

Римо-католицький календар
Четвер ХІІ звичайного тижня, рік І       

Перше читання
Бут 16, 1-12. 15-16

Читання з Книги Буття

         Сараї, Аврамова жінка, не родила йому дітей. А була в неї рабиня єгиптянка, на ім’я Агар. Тож Сараї сказала до Аврама: «Господь зробив мене безплідною: ввійди но до моєї рабині, може я матиму дітей завдяки їй». Послухав Аврам бажання Сараї. І взяла Сараї, Аврамова жінка, свою рабиню Агар єгиптянку, при кінці десятого року, як Аврам оселився в Ханаан-краю, та й віддала її Аврамові, своєму чоловікові за жінку. Ввійшов він до Агарі, й вона зачала. Як же відчула, що зачала, то стала зневажати свою господиню.

         Тоді Сараї промовила до Аврама: «Нехай ота зневага до мене та впаде на тебе. Я сама дала тобі в обійми мою рабиню, а вона, відчувши себе вагітною, стала мною погорджувати. Нехай Господь судить між мною і тобою!» Аврам же сказав до Сараї: «Ось у твоїх руках твоя рабиня. Роби з нею що хоч». Запопалася тоді Сараї до неї жорстоко аж вона втекла геть їй з очей.
//

         Зустрів її ангел Господній коло джерела в пустині, коло джерела, що при дорозі до Шур, і сказав: «Агаре, рабине Сараї: звідкіля йдеш? Куди прямуєш?» Вона ж відповіла: «Від Сараї, моєї господині, втікаю». Тоді ангел Господній сказав до неї: «Вернися до твоєї господині й покорися під її руку». Далі ангел Господній говорив до неї: «Я сильно розмножу твоє потомство, так що його не можна буде і злічити: таке воно буде численне.» По тому ангел Господній сказав до неї: «Ось ти зачала й вродиш сина й даси йому ім’я Ізмаїл, бо Господь почув твою скорботу. Він буде дикий чоловік: його рука буде проти всіх, і рука всіх проти нього; він оселиться перед усіми своїми братами».

         Ось так Агар породила Аврамові сина й Аврам дав ім’я своєму синові, якого Агар породила, Ізмаїл. Було ж Аврамові вісімдесят шість років, коли Агар породила йому сина.

         Слово Боже

Перше читання коротше
Бут  16, 6б-12. 15-16

Читання з Книги Буття

          Коли Сараї принизила Агар, вона втекла геть їй з очей. Зустрів її ангел Господній коло джерела в пустині, коло джерела, що при дорозі до Шур, і сказав: «Агаре, рабине Сараї: звідкіля йдеш? Куди прямуєш?» Вона ж відповіла: «Від Сараї, моєї господині, втікаю». Тоді ангел Господній сказав до неї: «Вернися до твоєї господині й покорися під її руку».

         Далі ангел Господній говорив до неї: «Я сильно розмножу твоє потомство, так що його не можна буде і злічити: таке воно буде численне». По тому ангел Господній сказав до неї: «Ось ти зачала й вродиш сина й даси йому ім’я Ізмаїл, бо Господь почув твою скорботу. Він буде дикий чоловік: його рука буде проти всіх, і рука всіх проти нього; він оселиться перед усіми своїми братами».

         Ось так Агар породила Аврамові сина й Аврам дав ім’я своєму синові, якого Агар породила, Ізмаїл. Було ж Аврамові вісімдесят шість років, коли Агар породила йому сина.

         Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 106(105), 1-2. 3-4а. 4б-5 (П.: пор. 1)

Хваліте Бога, бо Він дуже добрий.

Хваліте Господа, бо добрий, *
бо милість Його повіки.
Хто може розповісти про подвиги Господні, *
усю славу Його розголосити?         

Щасливий, хто пильнує право *
й увесь час творить справедливість!
Згадай, о Господи, про мене у благоволінні *
до народу Твого!

Навідайся з Твоєю допомогою до мене, *
щоб я міг бачити Твоїх  вибранців щастя,
щоб міг радіти радістю Твого народу, *
щоб міг хвалитися Твоєю спадщиною

Спів перед Євангелієм
1 Пт 1, 25

Алілуя, алілуя, алілуя.

Слово Господнє повік перебуває,
оте слово, що було вам благовістоване.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мт 7, 21-29

+ Слова Євангелія від святого Матея

Ісус сказав до своїх учнів:

         «Не кожний, хто промовляє до Мене: „Господи, Господи!” – ввійде в царство небесне, лише той, хто чинить волю Отця мого, що на небі. Багато Мені того дня скажуть: „Господи, Господи! Хіба ми не Твоїм ім’ям пророкували? Хіба не Твоїм ім’ям бісів виганяли? Хіба не Твоїм ім’ям силу чудес творили?” І тоді Я їм заявлю: „Я вас не знав ніколи! Відійдіте від Мене, ви, що чините беззаконня!”

         Кожний, хто слухає ці мої слова й виконує їх, подібний до розумного чоловіка, який збудував свій дім на скелі. Полила злива, потоки розлились, подули вітри й натиснули на той дім, та він не повалився, бо був збудований на скелі.

         А кожний, хто слухає ці мої слова й не виконує їх, подібний до необачного чоловіка, який збудував свій дім на піску. Полилася злива, розіллялися ріки, подули вітри й ударили на той дім, і він повалився, і руїна його була велика».

         І як Ісус скінчив ці слова, народ не міг надивуватись Його навчанню, бо Він навчав їх як повновладний, а не як книжники їхні.

         Cлово Господнє

Переглядів 35
Додати коментар

Послання Богородиці, Цариці миру, 25 липня 2018 року, через візіонерку Марію
"Дорогі діти! Бог Мене покликав, щоб вас вела до Нього, бо Він є вашою силою. Тому вас закликаю, щоб ви молилися до Нього й довіряли Йому, бо Він ваше прибіжище від усякого зла, що підстерігає й відносить душі далеко від благодаті та радості, до яких ви всі покликані. Дітоньки, проживайте рай тут, на землі, щоб вам було добре, і нехай Божі заповіді будуть для вас світлом на вашій дорозі. Я з вами й усіх вас люблю Своєю материнською любов’ю. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 171121
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Липень 2019 (25)
Червень 2019 (42)
Травень 2019 (48)
Квітень 2019 (43)
Березень 2019 (42)
Лютий 2019 (35)