Популярні за добу

» » » Літургійні читання на Вознесіння Господнє, рік Б (РКЦ)

Літургійні читання на Вознесіння Господнє, рік Б (РКЦ)

  • 10 травня 2018, 08:31

Римо-католицький календар
Урочистість Вознесіння Господнього, рік Б
Перше читання
Діян 1, 1-11

Читання з Діянь Апостолів

Першу книгу я написав про все, Теофіле, що Ісус почав робити й навчати, аж до того дня, коли, давши через Святого Духа накази апостолам, яких вибрав, Він вознісся. Після своїх страждань Він постав живий перед ними, з багатьма доказами, з’являючись їм упродовж сорока днів і розповідаючи про Царство Боже. І як були зібрані разом, Він звелів їм з Єрусалима не відходити, але очікувати обітниці від Отця, про котру, – сказав Він, – ви чули від Мене, бо Йоан хрестив водою, ви ж за декілька тих днів будете хрещені Духом Святим! А вони зійшлися й запитували Його, кажучи: "Господи, чи не в цей час Ти відновиш царство Ізраїля?” Та Він сказав їм: "Не вам знати час і строки, котрі Отець встановив своєю владою, але ви приймете силу, коли Святий Дух зійде на вас, і ви будете Моїми свідками в Єрусалимі, по всій Юдеї та Самарії – і аж до краю землі!” Сказавши це, коли вони дивилися, Він став підійматися, і хмара забрала Його з їхніх очей. Як вони вдивлялися в небо, коли Він віддалявся, то два мужі в білих одежах постали перед ними і сказали: "Галілейські мужі, чого стоїте і вдивляєтеся в небо? Цей Ісус, який вознісся від вас на небо, прийде так само, як оце ви бачили, коли Він відходив на небо!”
//

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 47(46), 2-3. 6-7. 8-9 (П.: пор. 6)

Сурми заграли, Бог вознісся в славі
Або: Алілуя

Усі народи, заплещіте в долоні; *
радісним голосом ликуйте для Господа!
Бо Господь – Всевишній, страшний, *
великий Цар Він на всю землю.

Вознісся Бог під оклики веселі, *
Господь – під голос сурми.
Співайте Господові псалми, співайте; *
співайте нашому Цареві, співайте!

Бо цар усієї землі – Бог, *
співайте якнайкраще.
Бог над народами царює, *
Бог сидить на своїм святім престолі.

Друге читання
Еф 1, 17-23

Читання з Послання святого Павла Апостола до ефесян

Брати! Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам Духа мудрості й відкриття для Його пізнання, просвітивши очі вашого серця, щоб ви знали, якою є надія Його покликання, яке багатство слави Його спадщини у святих, яка неосяжна велич Його сили в нас, котрі віримо в дію могутності Його сили, що Він її здійснив у Христі, воскресивши Його з мертвих і посадивши праворуч себе на небесах, – вище від усякого начальства, влади, сили, панування і всякого імені, яким іменують не тільки в теперішньому віці, але й у майбутньому. І Він усе підкорив під Його ноги і поставив Його над усім – як Голову Церкви, яка є Його тілом, повнотою Того, хто наповняє все в усьому!

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Мт 28, 19а. 20б

Алілуя, алілуя, алілуя

Ідіть і зробіть учнями всі народи,
Я з вами по всі дні аж до кінця віку.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мк 16, 15-20

Закінчення святого Євангелія від Марка

Того часу Ісус, являючи себе Одинадцятьом, сказав їм: «Йдучи по цілому світі, проповідуйте Євангеліє усьому творінню. Хто повірить і охреститься, буде спасенний, а хто не повірить, осуджений буде. І такі знамення будуть супроводжувати тих, хто повірив: Моїм Ім’ям виганятимуть бісів, говоритимуть новими мовами, братимуть у руки зміїв; і хоча щось смертоносне вип’ють, їм не зашкодить; будуть покладати руки на хворих, і вони ставатимуть здоровими». Після того, як Господь Ісус промовив до них, Він був вознесений на небо і сів праворуч Бога. Вони ж пішли і проповідували всюди, в той же час Господь співдіяв з ними і стверджував слово знаменнями, які його супроводжували.

Слово Господнє

Переглядів 239
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 травня 2017 року., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Всевишній дозволив Мені знову вас закликати до навернення. Дітоньки, відкрийте ваші серця благодаті, до якої ви всі покликані. Будьте свідками миру й любові в цьому немирному світі. Ваше життя тут, на землі, є проминаючим. Моліться, щоб через молитву ви прагнули неба й небесних речей, і ваші серця будуть бачити все інакше. Ви не самі– Я з вами й заступаюся перед Моїм Сином Ісусом за вас. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 149774
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Листопад 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати