» » » Літургійні читання на Вознесіння Господнє, рік Б (РКЦ)

Літургійні читання на Вознесіння Господнє, рік Б (РКЦ)

  • 10 травня 2018, 08:31

Римо-католицький календар
Урочистість Вознесіння Господнього, рік Б
Перше читання
Діян 1, 1-11

Читання з Діянь Апостолів

Першу книгу я написав про все, Теофіле, що Ісус почав робити й навчати, аж до того дня, коли, давши через Святого Духа накази апостолам, яких вибрав, Він вознісся. Після своїх страждань Він постав живий перед ними, з багатьма доказами, з’являючись їм упродовж сорока днів і розповідаючи про Царство Боже. І як були зібрані разом, Він звелів їм з Єрусалима не відходити, але очікувати обітниці від Отця, про котру, – сказав Він, – ви чули від Мене, бо Йоан хрестив водою, ви ж за декілька тих днів будете хрещені Духом Святим! А вони зійшлися й запитували Його, кажучи: "Господи, чи не в цей час Ти відновиш царство Ізраїля?” Та Він сказав їм: "Не вам знати час і строки, котрі Отець встановив своєю владою, але ви приймете силу, коли Святий Дух зійде на вас, і ви будете Моїми свідками в Єрусалимі, по всій Юдеї та Самарії – і аж до краю землі!” Сказавши це, коли вони дивилися, Він став підійматися, і хмара забрала Його з їхніх очей. Як вони вдивлялися в небо, коли Він віддалявся, то два мужі в білих одежах постали перед ними і сказали: "Галілейські мужі, чого стоїте і вдивляєтеся в небо? Цей Ісус, який вознісся від вас на небо, прийде так само, як оце ви бачили, коли Він відходив на небо!”
//

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 47(46), 2-3. 6-7. 8-9 (П.: пор. 6)

Сурми заграли, Бог вознісся в славі
Або: Алілуя

Усі народи, заплещіте в долоні; *
радісним голосом ликуйте для Господа!
Бо Господь – Всевишній, страшний, *
великий Цар Він на всю землю.

Вознісся Бог під оклики веселі, *
Господь – під голос сурми.
Співайте Господові псалми, співайте; *
співайте нашому Цареві, співайте!

Бо цар усієї землі – Бог, *
співайте якнайкраще.
Бог над народами царює, *
Бог сидить на своїм святім престолі.

Друге читання
Еф 1, 17-23

Читання з Послання святого Павла Апостола до ефесян

Брати! Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам Духа мудрості й відкриття для Його пізнання, просвітивши очі вашого серця, щоб ви знали, якою є надія Його покликання, яке багатство слави Його спадщини у святих, яка неосяжна велич Його сили в нас, котрі віримо в дію могутності Його сили, що Він її здійснив у Христі, воскресивши Його з мертвих і посадивши праворуч себе на небесах, – вище від усякого начальства, влади, сили, панування і всякого імені, яким іменують не тільки в теперішньому віці, але й у майбутньому. І Він усе підкорив під Його ноги і поставив Його над усім – як Голову Церкви, яка є Його тілом, повнотою Того, хто наповняє все в усьому!

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Мт 28, 19а. 20б

Алілуя, алілуя, алілуя

Ідіть і зробіть учнями всі народи,
Я з вами по всі дні аж до кінця віку.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мк 16, 15-20

Закінчення святого Євангелія від Марка

Того часу Ісус, являючи себе Одинадцятьом, сказав їм: «Йдучи по цілому світі, проповідуйте Євангеліє усьому творінню. Хто повірить і охреститься, буде спасенний, а хто не повірить, осуджений буде. І такі знамення будуть супроводжувати тих, хто повірив: Моїм Ім’ям виганятимуть бісів, говоритимуть новими мовами, братимуть у руки зміїв; і хоча щось смертоносне вип’ють, їм не зашкодить; будуть покладати руки на хворих, і вони ставатимуть здоровими». Після того, як Господь Ісус промовив до них, Він був вознесений на небо і сів праворуч Бога. Вони ж пішли і проповідували всюди, в той же час Господь співдіяв з ними і стверджував слово знаменнями, які його супроводжували.

Слово Господнє

Переглядів 140
Додати коментар

Послання Богородиці, Цариці миру, від 2 травня 2015
Дорогі діти, відкрийте свої серця і спробуйте відчути, наскільки сильно я люблю вас і наскільки сильно Я хочу, щоб ви любили Мого Сина. Я хочу, щоб ви якнайбільше пізнали Його, бо неможливо пізнавати Його й не любити Його — адже Він є любов. Я знаю вас, діти Мої. Знаю ваші болі і страждання, бо я пережила їх. Сміюся з вами у вашій радості, плачу з вами у вашому болю. Ніколи вас не залишу. Я завжди говоритиму до вас із материнською ніжністю. І як мати Я потребую ваших відкритих сердець, щоби з мудрістю і простотою ви ширили любов Мого Сина. Потребую вас відкритих і чутливих до добра й милосердя. Потребую вас поєднаних із Моїм Сином, бо я хочу, щоб ви були щасливі й допомогли Мені принести щастя всім Моїм дітям. Апостоли Мої, потребую вас, щоб ви всім показали істину Божу, щоб Моє Серце, яке багато перетерпіло і сьогодні терпить стільки страждань, могло перемогти у любові. Моліться за святість своїх пастирів, щоб в ім’я Мого Сина вони могли творити чудеса, бо святість творить чудеса. Дякую вам.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 126572
11:25, 14-07-2014

Фоторепортаж

«    Травень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати