» » » Літургійні читання на IV Неділю Адвенту, рік Б (РКЦ)

Літургійні читання на IV Неділю Адвенту, рік Б (РКЦ)

  • 23 грудня 2017, 23:08

Римо-католицький календар
IV Неділя Адвенту

Перше читання
2 Сам 7, 1-5. 8б-12. 14а. 16

Читання з Другої книги Самуїла

Коли цар Давид замешкав у своїм палаці, дав Господь йому спокій від усіх його ворогів навколо, тож промовив цар до пророка Натана: "Оце я живу в кедровім палаці, а ковчег Божий стоїть посеред намету!” І відповів Натан цареві: "Все, що маєш на серці, йди й чини, бо Господь з тобою”. Але тієї ж самої ночі прийшло слово Господнє до Натана: "Іди й скажи рабові моєму Давидові: так Господь говорить: ”Чи ти будуватимеш Мені дім на мешкання? Я взяв тебе від отари з пасовиська, щоб ти був князем над моїм народом, над Ізраїлем. Я був з тобою всюди, куди ти ходив. Я викорінював усіх твоїх ворогів з-поперед тебе й зробив великим ім’я твоє, як ім’я тих, що найбільші на землі. Я призначу місце моєму народові Ізраїлеві і насаджу його, й він буде на ньому жити й не зазнає більш тривоги, бо беззаконні не будуть більш його гнобити, як раніше, з того часу, як Я поставив суддів над моїм народом Ізраїлем. Дам тобі спокій від усіх твоїх ворогів. І оце Господь звіщає тобі, що Він збудує тобі дім. А як сповняться твої дні й ти спочинеш з твоїми батьками, Я поставлю по тобі твоє потомство, що вийде з твого лона, й утверджу його царство. Я буду його батьком, а він буде Мені сином. Твій дім і твоє царство передо Мною повіки існуватиме, і престол твій закріпиться повіки".
//

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 89(88), 2-3, 4-5, 27 і 29 (П.: 2а)

Вічно співатиму про Господні ласки

Про ласки Господні співатиму повіки, *
І по всі роди звіщатиму устами Твою вірність.
Я мовив "Ласка збудована повіки”. *
На небі утвердив Ти Твою вірність.

"Я заключив союз із моїм вибранцем; *
поклявсь Давидові, слузі моєму:
Повіки утверджу твого потомка *
і по всі роди твій престол збудую".

Він буде Мене взивати: "Ти мій Батько, *
мій Бог, скеля спасіння мого".
Повіки берегтиму йому мою милість, *
і з ним союз мій буде непохитний.

Друге читання
Рим 16, 25-27

Читання з Послання святого Апостола Павла до римлян

Брати: Тому, хто за моїм Євангелієм і проповіддю Ісуса Христа може вас зміцнити, згідно з відкриттям тайни, яка споконвіку замовчувалася, а нині, за наказом вічного Бога, виявлена через Писання пророків і розголошена для утвердження віри між усіма народами, Єдиному премудрому Богові, через Ісуса Христа, слава навіки! Амінь.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Лк 1, 38

Алілуя, алілуя, алілуя

Ось я Господня слугиня:
нехай зо мною станеться по Твоєму слову.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Лк 1, 26-38

† Читання святого Євангелія від Луки

На шостому місяці посланий був ангел Гавриїл від Бога до галілейського міста, названого Назаретом, до діви, зарученої з чоловіком на ім’я Йосиф, із дому Давида, а ім’я діви – Марія. І, прийшовши до неї, сказав: «Радій, сповнена благодаті! Господь з тобою, благословенна ти між жінками». Вона стривожилася від цих слів і міркувала, що означало б це привітання. Та ангел сказав їй: «Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога. І ось, ти зачнеш в утробі й народиш Сина, і даси Йому ім’я Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього буде названий, і дасть Йому Господь Бог престол Його батька Давида, і довіку царюватиме в домі Якова, і Його царюванню не буде кінця!» І озвалася Марія до ангела: «Як станеться це, коли я чоловіка не знаю?» У відповідь ангел сказав їй: «Дух Святий зійде на тебе, і сила Всевишнього тебе отінить; тому й Святе, котре народиться, назветься Сином Божим. Ось і твоя родичка Єлизавета, і та зачала сина у своїй старості, і це вже на шостому місяці та, кого звуть неплідною, тому що жодне слово не буває у Бога безсилим! А Марія промовила: «Ось, я раба Господня, нехай буде мені за словом твоїм!» І ангел відійшов від неї.

Cлово Господнє

Переглядів 244
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 серпня 2001., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні всіх вас закликаю вибрати святість. Нехай, дітоньки, завжди у ваших думках і за будь-якої ситуації святість буде на першому місці – у праці та в розмові. Так ви її практикуватимете, мало-помалу, крок за кроком увійдуть у вашу сім’ю молитва й рішення вибрати святість. Будьте чесні самі з собою і не прив’язуйтеся до матеріальних речей, а до Бога. І не забувайте, дітоньки, що ваше життя проминаюче, як квітка. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 151282
11:25, 14-07-2014
Всі статті
Всі статті

Фоторепортаж

«    Грудень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати