» » » Літургійні читання на ІІІ неділю Адвенту, рік Б (РКЦ)

Літургійні читання на ІІІ неділю Адвенту, рік Б (РКЦ)

  • 17 грудня 2017, 00:30

Римо-католицький календар

ІІІ Неділя Адвенту, рік Б

Перше читання
Іс 61, 1-2а. 10-11

Читання з Книги пророка Ісаї

Дух Господа Бога на мені, бо Господь мене помазав. Він послав мене, щоб принести благу вість убогим, лікувати скрушених серцем, проголосити невільникам свободу, ув’язненим відкрити очі, проголосити рік Господнього благовоління. Я розвеселюся в Господі, душа моя буде радіти в моєму Богові, бо Він зодягнув мене в шати спасіння, окрив мене плащем справедливости, – немов того нареченого, що себе вінцем прикрашає, неначе наречену, що дорогоцінностями себе оздоблює. Бо як земля вирощує свої рослини і як город вирощує своє насіння, так Господь Бог виростить справедливість і славу перед усіма народами.
//

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс: Лк 1, 46-48, 49-50, 53-54 (П.: пор. Іс 61, 10б)

Дух мій радіє в Богові моєму

або:

Возрадувадась душа моя у Богові моєму

Величає душа моя Господа, *
і радіє дух мій у Богові, Спасителі моєму,
Бо Він зглянувся на покору слугині своєї; *
ось бо віднині блаженною +
зватимуть мене всі покоління.

Бо вчинив мені велике Сильний, *
і святе Ім’я Його.
І з роду в рід  Його милосердя*
для тих, хто Його боїться.

Голодних благами наситив, *
а ні з чим відіслав багатих.
Він пригорнув Ізраїля, слугу свого, *
згадавши милосердя.

Друге читання
1Сол 5, 16-24

Читання з Першого Послання святого Павла Апостола до солунян

Брати! Завжди радійте, невпинно моліться, за все дякуйте, бо це Божа воля в Ісусі Христі щодо вас. Духа не вгашайте, пророцтвами не нехтуйте, усе досліджуйте і доброго держіться, стримуйтеся від усякого роду зла. А сам Бог миру нехай повністю освятить вас: хай ваш дух, душа й тіло бездоганно будуть збережені в цілості до приходу нашого Господа Ісуса Христа. Вірний Той, хто покликав вас; Він це і здійснить!

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Іс 61, 1(цит. в Лк 4, 18)

Алілуя, алілуя, алілуя

Господній Дух на Мені,
Він послав Мене благовістити убогим.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Йн 1, 6-8. 19-28

† Читання святого Євангелія від Йоана

З’явився чоловік, посланий від Бога; ім’я йому Йоан. Він прийшов ради свідчення, аби свідчити про Світло, щоб усі повірили через нього. Не був він Світлом, а прийшов засвідчити про Світло. І це свідчення Йоана, коли юдеї з Єрусалима послали до нього священиків і левитів, щоб вони запитали його: "Хто ти?" І він визнав, не заперечив, а визнав: "Я – не Христос". І запитали його: "То хто ж ти? Ти Ілля?" – І він відповів: "Ні!" "Ти пророк?" – І він відповів: "Ні!"  Вони ж сказали йому: "То хто ж ти такий? Щоб ми дали відповідь тим, які послали нас. Що ти сам про себе скажеш?" Він відповів: "Я – голос того, хто волає в пустелі: Рівняйте дорогу Господню! – як сказав пророк Ісая". Були послані й від фарисеїв. Тож вони запитали його і сказали йому: "Чому ти хрестиш, коли ти не Христос, не Ілля і не пророк?"  Йоан у відповідь їм сказав: "Я хрещу у воді, але серед вас стоїть Той, кого ви не знаєте, який іде за мною,  – я Йому не гідний розв’язати ремінця на сандалях!" Це сталося у Витанії, на другому боці Йордану, де Йоан хрестив.

Слово Господнє

Переглядів 50
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 25 листопада 2000
Дорогі діти! Сьогодні, коли небо близько біля вас, Я в особливий спосіб закликаю вас до молитви, щоб через молитву ви ставили Бога на перше місце. Дітоньки! Сьогодні Я близько вас і благословляю вас Своїм особливим материнським благословенням, щоб ви мали силу і любов для всіх людей, яких зустрічаєте у вашому земному житті, і щоб ви роздавали Божу любов. Я радію з вами і хочу вам сказати, що ваш брат Славко народився в Небі і заступається за вас. Дякую, що відповіли на Мій заклик.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 116984
11:25, 14-07-2014

Фоторепортаж

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати