Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на ХІ звичайну неділю, рік В (РКЦ)

Літургійні читання на ХІ звичайну неділю, рік В (РКЦ)

  • 12 червня 2016, 00:30

Перше читання
2 Сам 12, 1. 7-10. 13

Читання з Другої Книги Самуїла

         Господь послав до Давида пророка Натана, і він, прийшовши до нього, сказав йому: «Так говорить Господь Бог Ізраїля: "Я тебе помазав царем над Ізраїлем, Я тебе врятував з руки Саула, дав тобі дім пана твого й жінок пана твого на твоє лоно, дав тобі дім Ізраїля та Юди, а якщо б цього було замало, додав би ще того й цього.

         Чому ж ти так зневажив Господа і вчинив те, що є злом у його очах? Урію хеттита вбив мечем, жінку його взяв собі за жінку, його ж ти вбив мечем аммонійським. І тому тепер меч навіки не відійде від дому твого за те, що Ти мене зневажив і взяв жінку Урії хеттита, щоб була тобі за жінку”».

         І сказав Давид до Натана: «Згрішив я проти Господа!». А Натан відповів Давидові: «Та Господь прощає тобі гріх твій: ти не вмреш».

         Слово Боже

 

Псалом респонсорійний
Пс 32(31), 1-2. 5. 7 і 11 (П.: пор. 5в)

Гріха провину даруй мені, Боже.

Блажен, кому простилось беззаконня,  *
кому гріх покрито.
Блажен той, кому Бог вини не залічить,  *
і в кого на душі нема лукавства.          

Я висповідав Тобі гріх мій  *
і не затаїв провини моєї.
Я мовив: «Признаюсь Господеві в моїх провинах»,  *
і Ти простив вину гріха мого.          

Ти – захист мій, Ти збережеш мене від скрути,  *
огорнеш мене радістю мого спасіння.
Радійте в Господі й веселітеся, праведні,  *
і ликуйте всі праві серцем.

         

Друге читання
Гал 2, 16. 19-21

Читання з Послання святого Павла Апостола до галатів

Брати:

         Довідавшися, що людина оправдується не ділами закону, а через віру в Ісуса Христа, ми й увірували в Христа Ісуса, щоб оправдатися нам вірою в  Христа, а не ділами закону; бо ніхто не оправдається ділами закону.

         Я бо через закон для закону вмер, щоб для Бога жити: я – розп’ятий з Христом. Живу вже не я, а живе Христос у мені. А що живу тепер у тілі, то живу вірою в Божого Сина, який полюбив мене й видав себе за мене. Я не відкидаю Божої благодаті: бо коли законом оправдання, то тоді Христос умер даремно.

         Слово Боже

 

Євангеліє довше / коротше               
Лк. 7, 36 – 8, 3
Лк 7, 36-50

+ Слова Євангелія від  святого Луки

         Один із фарисеїв запросив Ісуса до себе, щоб їв з ним. І ввійшов Ісус до фарисея в хату й сів за столом. Аж тут жінка, що була грішниця у місті, довідавшись, що Він був за столом у хаті фарисея, принесла алябастрову, повну пахощів, плящинку і ставши, вся у сльозах, коло ніг Ісуса ззаду, почала обмивати слізьми Йому ноги, потім волоссям своєї голови обтирати, та й цілувати ноги й мастити пахощами.

         Побачивши те фарисей, що покликав Його, міркував собі, кажучи:  «Якби це був пророк, Він знав би, хто й яка це жінка, що доторкається Його: це ж грішниця!»

         Тоді Ісус заговорив до нього: «Симоне, маю тобі щось сказати»

         Той відповів: «Кажи, Учителю».

         «Два довжники були в одного позикодавця; один був винен п’ятсот динаріїв, а другий п’ятдесят. А що вони не мали звідки віддати, обидвом він простив. Котрий, отже, з них більше буде його любити?»

         Озвався Симон і каже: «Гадаю, той, якому подарував більше».

         Ісус сказав до нього: «Ти судив добре».

         І, обернувшися до жінки, промовив до Симона: «Ти бачиш оцю жінку? Прибув Я у твій дім, і ти не дав води Мені на ноги. Вона ж слізьми обмила Мені ноги й витерла своїм волоссям. Поцілунку ти Мені не дав; вона ж, відколи Я ввійшов, не перестала цілувати Мені ноги. Оливою не намастив ти голови моєї; вона ж миром пахучим намастила Мені ноги. Тому кажу тобі, прощаються її гріхи численні, бо багато полюбила. Кому ж мало прощається, той мало любить».

         Потім сказав до жінки: «Прощаються тобі гріхи».

         І почали ті,  що з Ним за столом сиділи, говорити між собою: «Хто це Такий, що й гріхи відпускає?»

         До жінки ж Він промовив: «Віра твоя спасла тебе; іди в мирі».

             Кінець коротшого фрагменту

         По тому Ісус проходив через міста та села, проповідуючи й звіщаючи Добру Новину про царство Боже. З Ним були дванадцять і деякі жінки, що були оздоровлені Ним від злих духів і недуг: Марія, звана Магдалина, з якої вийшло сім бісів, Йоанна, жінка Хузи, Іродового урядовця, Сусанна, та багато інших, що їм допомагали зі своїх маєтків.

         Cлово Господнє

Переглядів 3 197
Додати коментар

Щорічне послання Богородиці, Цариці миру, 18 березня 2019 року, візіонерці Мір’яні
"Дорогі діти, як Мати, як Цариця миру, закликаю вас прийняти Мого Сина, щоб Він міг вам уділити мир душі, щоб міг вам уділити те, що є праведним, що є для вас добрим. Діти Мої, Мій Син вас знає. Він жив життям людини й водночас Бога, чудесне життя – людське тіло, божественний дух.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 335 254
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ

Показати усі
«    Лютий 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 

А Ви були в Меджугор'є?


Лютий 2026 (24)
Січень 2026 (43)
Грудень 2025 (48)
Листопад 2025 (29)
Жовтень 2025 (43)
Вересень 2025 (44)