МИР, МИР, МИР!

  • 12 липня 2014, 17:00
МИР, МИР, МИР!Для багатьох людей із різних країн світу, багатих і бідних, найріднішим на Землі місцем стало Меджугор’є. Це містечко в Боснії та Герцеговині, де приблизно 4 тисячі мешканців, щорічно відвідує близько мільйона християн різних конфесій. Значна частина духовних осіб і мирян вірить, що вже більше 31-го року тут об’являється Пресвята Діва Марія.

Зі своїми парафіянами не раз побував у Меджугор’ї о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, ігумен Червоноградського монастиря Святого Юрія. Отож я попросив його розповісти про це місце.

Отче Ігнатію, розкажіть, будь ласка, що спонукало Вас поїхати до Меджугор‘я?

Дуже багато разів я чув про Меджугор’є, про об’явлення Божої Матері, і багато разів постановляв поїхати в це місце. Були різні перешкоди, труднощі, але у 2012 р. так Господь допоміг мені, що я тричі побував у Меджугор’ї: у травні – з паломниками з Червонограда, у липні – на священичих реколекціях і в жовтні – знову з паломниками з Червонограда.

Коли вперше я відвідав Меджугор’є, то зрозумів, що це місце особливе. Особливе чим? Особливе тим, що в цьому місці кожна людина відчуває спокій і мир. Мир, який дає Бог. Сьогодні у світі людині бракує миру. Вона його не знаходить. І лише тоді зможе його знайти, коли зрозуміє те, що робить у своєму житті неправильно, та коли все це виправить або буде принаймні старатися виправити своє життя. О тоді вона отримає мир.

У Меджугор’ї людина переосмислює своє життя в особливий спосіб, має якусь особливу силу побороти свої слабкості, зробити певні постанови та отримати цей мир.

Що Ви можете сказати про об‘явлення Пресвятої Богородиці?

Вже 31 рік Пресвята Діва Марія приходить до цього малесенького містечка в Боснії та Герцеговині. І в першому посланні шістьом дітям Вона сказала: "Мир, мир, мир!” І щоразу, коли Діва Марія приходить до дітей і через них передає послання цілому світу, Вона просить про таке: найперше – це щоденна молитва, щоб люди не забували щодня молитися, щоби відвідували недільні Богослужіння; щомісячна Сповідь; а також взаємне прощення, щоб ніхто не тримав образи один на одного. І власне це допомагає зрозуміти людині сенс свого життя. І тому так багато людей приїжджають у Меджугор’є.

Що Ви відчували під час цього паломництва?


Я б краще так сказав: не що я відчував, а що переосмислив, бо почуття час від часу зраджують людину. Бог дав людині розум, щоби вона оцінювала певні речі, аналізувала. Переосмислив я не мало, побачив свої недоліки, зробив певні висновки. І прошу Бога та Пречисту Діву Марію, щоби допомогли мені виправити мої недомагання.

Скажіть, будь ласка, що, на Вашу думку, є найважливішим у Меджугор‘ї?


Багато людей старається приїхати в Меджугор’є з наміром побачити якесь чудо. Але найбільше чудо Меджугор’я – це те, що людина повертається додому після цього паломництва з великими змінами у своєму житті. Можливо, ці зміни відразу не помітно, тому що людське серце не можливо побачити. Власне найбільше чудо – коли людина, приїхавши в Меджугор’є однією, повертається іншою. Навернення людини – це найбільше чудо.

Отче, а до чого на цій землі закликають священики?


Завдання кожного священика – допомогти людині йти по дорозі, яка провадить її до Бога. Бо тільки та людина є щасливою, яка йде дорогою до Бога. На Землі кожен бажає бути щасливим. І коли людина збагне, що правдиве щастя є тільки з Богом і в Бозі, тоді вона буде щаслива. Оце власне і є найважливіше – дати людині Бога. Бо нічого немає важливішого в житті людини, ніж привести її до радості, любові, привести людину до внутрішнього миру, спокою, який все ж таки в кінцевому результаті дає тільки Бог.

Вже більше 31-го року християни свідчать, що в Меджугор’ї Пресвята Діва Марія змінила їхнє життя. Чи Ви помітили зміни на Вашій парафії після того, як почали організовувати поїздки до Меджугор’я?

Якби всі парафіяни паїхали до Меджугор’я, я міг би сказати про парафію в загальному, але могла поїхати лише маленька частина парафіян монастиря Святого Юрія. І цього мені вистачить, щоб зробити висновки.

Адже зустрічався з цими людьми і можу твердо сказати, що їхнє життя почало змінюватися. Про це свідчать не тільки люди, які були в Меджугор’ї, але свідчать їхні родини, їхні близькі, друзі чи знайомі. Багато чого вони в цих людях не впізнають, кажуть, що людина стала іншою – добрішою. Вона стала чулою на болі свого ближнього. Вона стала такою ранимою, коли відчуває, що ближній потребує її допомоги.

Іншими словами можу сказати: що ці люди, які були в Меджугор’ї, почали більше жити живим Богом тут на місці. Адже людина, яка пережила цього Бога в Меджугор’ї за допомогою Божої Матері, продовжує ним жити і тепер, у своїй родині, у сім’ї. Ці люди стали активнішими, радіснішими. На їхніх обличчях можна помітити усмішку, але таку правдиву усмішку радості. Так що зміни, можу сказати, є.

Отче Ігнатію, що б Ви хотіли побажати нашим читачам?

Кажуть: "Краще один раз побачити, ніж сто разів почути”. Моя думка така: якщо будете мати таку можливість, – вам допоможуть і кошти, – якщо будете мати все необхідне, то обов’язково постарайтеся пережити у своєму житті те, що переживають інші. Так, як сказав колись у IV ст. св. Августин: Поставив собі запитання: "Августине, подивися – той може, той може, а чому не ти? Ти що, гірший від інших? Те саме кажу і вам: спробуйте і подивіться, який добрий є Господь!

Інтерв’ю підготував Тарас ШМІГЕЛЬ

(Інтерв’ю про Меджугор’є з о. Ігнатієм Москалюком, ЧСВВ,
Настоятелем монастиря Святого Юрія в Червонограді)

13.10.2013


http://www.misionar.info/intervyu/5063.html
Переглядів 8 655
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 27 грудня 1984 р.
"Дорогі діти! В це Різдво сатана особливим чином хотів перешкодити Божим планам. Ви, дорогі діти, і в сам день Різдва спізнали сатану. Але Бог переміг в усіх ваших серцях. І нехай ваші серця і надалі будуть радісними. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик.”

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 301 316
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Травень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

А Ви були в Меджугор'є?


Травень 2024 (45)
Квітень 2024 (39)
Березень 2024 (41)
Лютий 2024 (37)
Січень 2024 (26)
Грудень 2023 (46)