Меджугор'є - місце молитви, миру»Новини»Проповідь монс. Хенріка Хосера, в Меджуѓор’є на Урочистість Непорочного Зачаття Блаженної Діви Марії., Меджуґор’є, 8 грудня 2018 р.

Проповідь монс. Хенріка Хосера, в Меджуѓор’є на Урочистість Непорочного Зачаття Блаженної Діви Марії., Меджуґор’є, 8 грудня 2018 р.

  • 15 грудня 2018, 22:06

Проповідь монс. Хенріка Хосера, в Меджуѓор’є на Урочистість Непорочного Зачаття Блаженної Діви Марії., Меджуґор’є, 8 грудня 2018 р.НЕПОРОЧНЕ ЗАЧАТТЯ БЛАЖЕННОЇ ДІВИ МАРІЇ

Меджуґор’є, 8 грудня 2018 р.

На завершення адорації, що відбувається в Меджуґор’ї кілька разів на тиждень, ми промовляємо молитву Величання Імені Божому, Блаженній Діві Марії, Святому Йосифу та всім святим.

У цій молитві ми особливо посвячуємо Блаженній Діві Марії слова, пов’язані із сьогоднішнім святом: «Нехай буде благословенне Її святе й Непорочне Зачаття».

Усю велику таємницю Марії можна узагальнити в трьох подіях, трьох вічних та незмінних істинах: Непорочному Зачатті, Божому Материнстві й Успінні.

Блаженна Діва Марія не знала спочатку, що є Непорочною. Її возвістив про це архангел Гавриїл у Благовіщенні: «Радуйся, благодатна, Господь з Тобою». Сам Бог відкриває Марії Її святість, вибраність серед усіх жінок та місію відкуплення: Вона стає Матір’ю Божою, Матір’ю Сина Всемогутнього Бога.

У чому, однак, зміст цього найменування – «Непорочне Зачаття», вислову, яке св. Бернадетта Субіру почула з уст Марії в Люрді і якого не зрозуміла?

Чотирма роками раніше, 1854 р., Папа Пій ІХ встановив догмат католицького віровчення, бепосередньо з цим пов’язаний, згідно з яким «Блаженна Діва Марія була від першої миті Свого Зачаття благодаттю й особливим привілеєм Всемогутнього Бога, з огляду на заслуги Ісуса Христа, Спасителя роду людського, була збережена непорочною від усякої плями первородного гріха».

Це значить, що Бог вибрав Марію «перед заснуванням світу, щоб Вона була свята й бездоганна перед Ним у любові», – перефразовуючи святого Павла (див. Еф. 1:4).

Окрім згаданого, це значить, що Блаженна Діва Марія вільна не тільки від первородного гріха й пожадання та схильності до гріха, які супроводжують його, але також від усякого особистого гріха.

Ми, звичайні люди, не маємо ні уявлення, ні відчуття, ні досвіду життя «без гріха». Тому навіть хрещені й миропомазані, ми, звичайні люди, сповідаємося на початку кожної Євхаристії зі своїх гріхів. А звільняємося від гріха ми тоді, коли приступаємо до таїнства Божого Милосердя – таїнства примирення.

Життя Божої Матері, однак, не було легким. Навпаки, шлях Її був шляхом віри й шляхом страждання.

У християнській духовній традиції відоме вшановування семи скорбот нашої Небесної Неньки. Ці «сім скорбот» пов’язані з описаними в Євангеліях подіями, коли Матір Ісуса страждала поруч зі Своїм Сином у Його місії відкуплення.

Перша причина скорботи передбачена в пророцтві Симеона. Він проголошує слова, наповнені смислом:

«Ось Цей поставлений для падіння й підняття багатьох в Ізраїлі; Він буде знаком протиріччя, та й Тобі Самій меч прошиє душу, щоб відкрились думки багатьох сердець» (Лк. 2: 34-35).

За цим настали інші скорботи:

Утеча до Єгипту.

Пошуки дванадцятилітнього Ісуса, загубленого в Храмі.

Прийняття Ісусом хреста.

Стояння Марії під хрестом.

Зняття Ісуса з хреста.

Покладення Його до гробу.

Однак страждання Марії набагато перевершують ці сім подій, які описані в Євангеліях.

Непорочна розділила також страждання Свого Сина, зіткнувшись із гріховністю цього світу. Вона розділила й муки Свого Сина в Гетсиманському саду, коли Він, «повний скорботи та тривоги, ще пильніш молився, а піт Його став, мов каплі крови, що падали на землю» (Лк. 22:44). Це момент, коли Ісус бачив весь гріх цього світу…

У Люрді Марія іменувала Себе Непорочним Зачаттям. Це означає, що в цім світі Вона є вершиною творіння Творця, найдосконалішою істотою, що коли-будь виходила з Божих рук.

Наповнена Духом Святим, Марія народжує нас для Бога й веде до святості життя – нашого всезагального покликання й мети нашого існування.

Свята Маріє, молися за нас, бідних грішників. Амінь.

Переглядів 3 358
Додати коментар

Щорічне явління Богородиці, Цариці Миру, візіонерці Мір’яні Драгічевич-Солдо, 18
Дорогі діти, материнським серцем наповненим любов’ю до вас, своїх дітей, я хочу навчити вас повному упованню на Бога Отця. Хочу, щоб ви навчилися внутрішнім спогляданням та внутрішнім слуханням слідувати Божій волі. Хочу, щоб ви навчилися безмежно довіряти Його милості і Його любові, так як я завжди довіряла. Тому, діти мої, очистіть свої серця. Звільніться від всього, що вас прив’язує лише до земного і дозвольте Божественному, вашою молитвою і жертвою, формувати ваше життя; щоб у ваших серцях було Боже Царство; щоб почали жити ісходячи від Бога Отця; щоб завжди старалися йти з моїм Сином. Але для того всього, діти мої, маєте бути вбогі духом і наповнені любов’ю та милосердям. Маєте мати чисті і прості серця, і завжди бути готовими на служіння. Діти мої, послухайте мене, говорю ради вашого спасіння. Дякую вам.Візіонерка Мір’яна Драгічевич-Солдо мала щоденні явління від 24 червня 1981 року до 25 грудня 1982 року. На останньому щоденному явлінні Богородиця, довіривши їй десяту таємницю, сказала, що буде їй являтись один раз на рік 18 березня. Так було протягом усіх цих років. Сьогодні більше тисячі паломників зібралися на молитві вервиці. Явління почалось о 13:50 і тривало до 13:56 (за європейським часом).

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 301 578
11:25, 14-07-2014

Головні події

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Травень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

А Ви були в Меджугор'є?


Травень 2024 (58)
Квітень 2024 (39)
Березень 2024 (41)
Лютий 2024 (37)
Січень 2024 (26)
Грудень 2023 (46)