Меджугор'є - місце молитви, миру»Духовність»ХРЕСНА ДОРОГА з МЕДЖУГОР’Я - о. Славко Барбарич (7-15стації)
VII .   СЬОМ А  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТИ ВДРУГЕ ПАДАЄШ ПІД ТЯГАРЕМ ХРЕСТА

ХРЕСНА ДОРОГА з МЕДЖУГОР’Я - о. Славко Барбарич (7-15стації)Тим часом лють натовпу все зростає. Ісус знову на колінах. Його поранені руки в поросі. Він немов намагається обійняти лежачі на дорозі камені. І знову  йде за Ним вслід натовп, скупчившись над Ним, кричить, свариться. Інші підтримують хрест, інші нахилилися, щоб схопити Його за волосся, хтось розмахує кулаками і палицями, а хтось мовчки спостерігає. Чиїсь руки несамовито силяться підняти Його і покласти на Нього цей непідйомний хрест. І знову ми бачимо справа скорботне обличчя Марії.

З Біблії: А Сіон сказав: «Господь мене покинув, забув мене Владика мій!» Невже ж забуде молодиця своє немовля? Не матиме жалю до сина свого лона? Та хоча б  вона й забула, Я тебе не забуду.
Царі будуть тобі за вихователів; їхні цариці годуватимуть тебе. Ниць до землі перед тобою будуть припадати, лизатимуть ніг твоїх порох. І збагнеш, що я Господь, а хто надіється на Мене, не посоромляться. (Іс.49:14,15,23)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, сили покинули Тебе, і Ти знову впав. Під тягарем хреста Ти припав до землі. Зараз земля ближче до Тебе, і Ти обіймаєш каміння – вони м'якші, ніж серця людей, що мучать, б'ють, хапають Тебе за волосся і несамовито штовхають Тебе під хрест. Наскільки болісний Твій біль для Пречистої Матері.
    Ісусе, насмілююся подякувати Тобі за Твої страждання, які Ти перетерпів за нас. Вони стають все нестерпнішими. Ненависть людська все ще не погамована. Господи, хочу віддати Тобі ще більшу    дяку  за те, що Ти піднявся    і виявив   Свою     готовність                                 
любити нас до самого кінця.
 Господи, я молюся за всіх, хто согрішив знову і зневірився; за всіх, хто хотів змінитися, але був сокрушений ненавистю, поражений гординею, відданий на наругу. Я молюся за тих, хто вирішив відмовитися від рабства наркотиків і від рабства усіляких пристрастей, але знову впав і не йде шляхом звільнення, але лежить біля своїх хрестів, поражений своїми гріхами і відкинений людьми.
Ісусе, вчини так, щоб ніхто з Твоїх братів чи сестер, що знову впали, не залишився розчавлений і зломлений гріхом. Ти розумієш їх, навіть якщо ніхто не розуміє, Ти приймаєш їх, навіть якщо вони всіма відкинені. Ти ніколи не поводитимешся з ними так, як поводилися люди з Тобою, коли Ти впав.
Ти знаєш, як допомогти їм, не наносячи нових ран і не терзаючи старих, і Ти знайдеш для них час.
Дякую Тобі, Ісусе, за Твою Пречисту Матір, за заступництвом Якої все Тобою здійснюється.

Послання: Дорогі діти! Закликаю вас любити ближніх і любити тих, хто чинить вам зло. Тільки любов допоможе вам зрозуміти дійсний намір сердець. Моліться, дорогі діти, і любіть! Любов'ю ви здатні здійснити навіть те, що здається вам неможливим.  Дякую, що відповіли на Мій заклик. (7 листопада 1985)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.

 Пресвята Діво Маріє, дякую Тобі, що, зазнаючи страждання, Ти вчилася послуху Твого Сина. Ти захотіла стати Матір’ю і посередницею всього людського роду. Дякую Тобі, бо ніхто не чув про те, щоб хто-небудь з тих, що удаються до Твоєї допомоги, був Тобою залишений. Амінь.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 


VIII.   ВОСЬМА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТИ УТІШАЄШ ЄРУСАЛИМСЬКИХ ЖІНОК, ЩО ПЛАЧУТЬ

ХРЕСНА ДОРОГА з МЕДЖУГОР’Я - о. Славко Барбарич (7-15стації)Сходячи на Голготу, Господь зустрів жінок Єрусалиму, які, б’ючи себе в груди, плакали і ридали за Ним. Ісус же, звернувшись до них, сказав: «Не плачте наді  Мною, але плачте за себе і за  дітей ваших».
Взаємна участь з’єднує їх. Сострадання Господа Ісуса Христа покриває все людство, чиї гріхи і є істинна причина людських бід і жертви Ісуса. Ненависть натовпу обрушується на Нього злісними ударами кулаків.
Але навіть зараз Ісус знаходить сили утішати. Перелякане дитя намагається сховатися біля своєї матері.

З Біблії: "І буде того дня, Я винищу всі народи, які нападають  на Єрусалим. А на дім  Давида і на мешканців Єрусалиму виллю дух благодаті і розчулення, і вони глядітимуть на Нього, Якого пронизали, і голоситимуть по Ньому, як ридають по синові одинакові, і будуть гірко плакати по ньому, як плачуть по первородному.”
(Зах.12:9-10)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, Ти – Вчитель, все Твоє життя є проповідь і навчання. Ти – Пророк, і кожним Твоїм діянням, всім, що відбувається, Ти проголошуєш Слово Боже.
Господи Ісусе, дякую за кожне Твоє слово, що сповіщає про спасіння  і любов, милосердя і прощення.
О Ісусе, я благаю Тебе, даруй мені благодать чути  Твоє
слово у всякій події мого життя. Допоможи мені слухати кожне Твоє слово і веди мене словом Твоїм, як Ти вів Пречисту Матір. Прости, Господи, за кожне даремно прийняте мною слово. Очисти мене і визволи від гріха непослуху слову Твоєму.
Прошу, Господи, хай всі проповідники слова Божого, і в світі, і в Церкві Твоїй,  будуть слухачами Твого слова і виконавцями, щоб силою Святого Духа нести його всім людям. Прошу за всіх вчителів, професорів, всіх вихователів, але особливо за батьків.
     Господи Ісусе, вчини серця їх подібними до Твого Святого Серця, щоб праця їх приносила добрі плоди. Очищай серця батьків і викладачів, допомагаючи їм ставати покірливими, щоб в простоті і лагідності виконувати святу місію освіти і виховання.
Благаємо Тебе, Ісусе, зціли нас від духовної глухоти, щоб кожне Твоє слово проникало в самі глибини наших душ.

Послання: " Дорогі діти! Ні, ви не умієте любити і не умієте з любов'ю слухати слово, яке Я вам даю. Зрозумійте, кохані мої, що Я ваша Мати, і Я прийшла на землю, щоб навчити вас слухатися і молитися не з примусу, не тому, що ви несете хрест, але по любові. Хрестом Бог прославляється у всякій людині. Дякую, що відповіли на Мій заклик.” (29 листопада 1984)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємоТебе,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ .

Пречиста Діво Маріє, на цій стації Твоє обличчя  приховане, але Ти біля Ісуса. Ти з любов'ю слухаєш кожне слово, сказане Ним до жінок, бо Ти завжди залишалася вірною слухачкою і виконавцем слова Божого. Прийми, Богородице, в Твій біль і в Твою скорботу печаль тих, що не бажають слухати слово Твого Сина, Пророка і Вчителя всіх народів, і від того страждають. Амінь.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 

 

IX.    ДЕВ'ЯТА СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТИ ПАДАЄШ ПІД ТЯГАРЕМ ХРЕСТА УТРЕТЄ

ХРЕСНА ДОРОГА з МЕДЖУГОР’Я - о. Славко Барбарич (7-15стації)Під тягарем Хреста Ісус  падає утретє. Хтось з натовпу намагається утримати хрест, і на коротку мить для Господа настає полегшення. Натовп обступив Ісуса, лежачого серед ніг, що тіснять Його.
Руки Ісуса немов обмацують доро-жній пил, а обличчя  майже торкається землі.  Здається, ніби Він хоче поцілувати цей клаптик землі, що став свідком останніх кроків Його земного життя.
Ісуса, що ослабів, намагаються поставити на ноги, але виснажений і сокрушений тягарем страждань, Він лежить ниць, розпростертий на землі. Горе, ніби ризами, одягнуло Його Пречисту Матір, чий біль розділяють жінки. Воістину, здійснюється пророкування старця Симеона: «І Тобі Самій меч прошиє душу». Хто раніше бачив Спасителя таким – Людиною болю, зневаженою, втоптаною в болото, відкиненою людьми? Він страждає, не зронивши жодного слова, немов покірний Агнець, ведений на заклання.

З Біблії: "Нехай вас ніколи таке не спіткає, о всі ви, що дорогою проходите повз! О гляньте, подивіться, чи є біль, як мій біль, що мені заподіяно, що ним побив  мене Господь у день палаючого гніву Свого! З висоти зіслав Він вогонь в кості мої, і той пожирає. Він сітку розстелив мені під ноги і завернув мене назад. Він завдав мені смутку, – я повсякденно недужий. Почули, що я стогну, немає, хто б  мене розважив. Усі вороги мої почули про моє нещастя та й зраділи, бо ти вчинив це. Коли б Ти вже послав той день,  що його заповідав . і вони стали такими, як я! Нехай прийде вся їхня злоба перед тебе; обходься з ними так, як обійшовсь ти зі мною за всі мої переступи, бо тяжкі стогони мої, і серце моє знемагає.”   (Плач 1:12-13,21-22)
Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, схилившись перед цією стацією, я не в силах навіть зітхнути. Я тужу разом з Тобою і Твоєю Пресвятою Матір’ю, Яка стала і моєю Матір’ю. Як би мені хотілося побачити людей, готових допомогти Тобі, здатних прийняти Тебе, але нема їх серед натовпу. Залишений всіма в Твоєму болю, Ти лежиш на землі. Марія біля Тебе, і хоча Вона поруч, Вам не призначено зустрітися ще раз. Замість Неї Ти обійняв лежачі під Тобою камені. О Ісусе, Чоловік скорботи, жертовний агнець, безневинний, — Ти узяв на Себе провини світу, очистивши від гріха осквернену беззаконнями землю; дякуємо Тобі за Твою жертву любові.
Ісусе, я молюся за всіх, хто пригноблений життєвими тяготами, хто сокрушений і розбитий горем. Я молюся за всіх тих, що не мають до кого прихилитися, не зустріли ні обличчя людського, ні рук допомоги, лише каміння, пил і вилите на них потоками болото. Мої думки зараз – поряд із знехтуваними в своїх сім'ях і з не прийнятими в лікарні, з тими, кого психічна недуга позбавила людського образу.
Я молюся за всіх, хто довірився ворожкам, і за всіх, хто став жертвами чаклунства, за всіх, що вдалися до окультизму і магії. Господи, захисти їх від впливу злих сил і виведи на шлях, який веде  з темряви до світла.
Ісусе, силою Твого падіння визволи всіх, що стали в'язнями сатани, чиї душі і тіла він прагне погубити. Агнче Божий, що приніс Себе в жертву за нас, визволи нас від всякого зла.

Послання: "Дорогі діти! Сьогодні я хочу сказати, що Бог бажає послати вам випробування, які можна здолати тільки молитвою. Бог випробовує вас повсякденними обов'язками. Молитеся, щоб з миром витримати кожне випробування. Зі всіх випробувань, допущених Богом, виходьте відкритими для Нього і приступайте до Бога з любов'ю. Дякую, що відповіли на Мій заклик.”  (22.08.1985)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.
Маріє,  дякую за Твою згоду бути Матір’ю Месії, Cпасителя; Матір’ю Того, Хто, ступивши на настільки великий шлях, зазнав настільки великі страждання.
О Маріє, Мати Страждальна, будь біля тих, хто піклується про тих, що заблукали, не залиш їх без Твоєї допомоги!

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 

 

X.    ДЕСЯТА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, З ТЕБЕ ЗРИВАЮТЬ ОДЯГ

ХРЕСНА ДОРОГА з МЕДЖУГОР’Я - о. Славко Барбарич (7-15стації)Ісус доходить до місця страти, і солдати здирають з Нього одяг; проте всупереч жорстоким стражданням і повному виснаженню, Він стоїть перед ними у всій Своїй царській величі.
Ще трохи, і цвяхи проб’ють тіло  Ісуса..Обличчя Господа спотворено болем: знемагає Його плоть, поранена Його душа, Його – Сотворителя і Спаси-теля людства. Але з небаченою раніше силою на обличчі Господа відобразилися Його божественні чесноти.
Здається, що в цю мить затихла навіть людська злоба. Якщо і нама-гається хтось спонукати Його на гнів, Ісус не перестає  поглядати на людину з любов'ю і співчуттям.
Він чекає нашого покаяння, і Він готовий врятувати нас. Поблизу Матері — подруга, що бажає утішити Її.

З Біблії: Йдіть, діти, йдіть, а я полишена, залишуся самотою!   Я скинула з себе одежу миру, накинула свою молитовну волосяницю; волатиму до Вічного по всі дні мої. Бадьортеся, діти, волайте до Бога, і Він визволить вас від насильства, від рук ворожих». (Вар. 4:19-21)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.
Все сотворено Тобою,  Ісусе! Бо Ти – Слово Отця, але в цю годину Ти вимушений зносити такі приниження!
Людина всіма силами намагався сокрушити Тебе, але напе-рекір всьому Ти стоїш в царственній величі, явлючии собою – Чоловіка, істинного Чоловіка, і ми повторюємо слова Пилата: «Се,Чоловік!»
Ісусе, дивлячись на Тебе зараз, я думаю лише про одне – приверни нас знову в людську подобу, тому що ми зробилися  нелюдами. Нелюдяність в сім'ях, нелюдяність в суспільстві і у всьому світі позбавляє велику кількість людей матеріальних благ, прирікаючи на жалюгідне існування, голодну смерть. Але наскільки більше є позбавлених духовних благ; замкнутих на скороминущому, суєтному, їм загрожує небезпека останнього знелюднення. Наскіль-ки багато хто пошкодив душі свої, свою плоть і свій дух, відда-лилися від добра, забуваючи не лише християнські чесноти, але і загальнолюдські.
Господи Ісусе Христе, я молюся за всіх, хто став жертвою насилля і страждає духовними і тілесними недугами.
Ціною Твоєї жертви, Ісусе, відверни молоде і нове покоління від усіляких спокус, що заражають і тіло, і душу молодих.                   

Твоїми ранами, що позбавили Тебе сил, але не гідності, допоможи людині слідувати шляхом благочестя.
Послання: "Дорогі діти! І сьогодні Я закликаю вас ще більше відкритися Богові, щоб Він міг діяти через вас. Наскільки ви відкриєтеся, стільки і буде у вас плодів. Я хочу знову закликати вас до молитви. Дякую, що відповіли на Мій заклик.” (6 березня 1986)
Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.

Пресвята Маріє, молися за всіх, кого  в цю годину долають їх згубні пристрасті, і врятуй їх від погибелі.    

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 

XI.    ОДИНАДЦЯТА  СТАЦІЯ
ІСУС, ТЕБЕ РОЗПИНАЮТЬ НА ХРЕСТІ

ХРЕСНА ДОРОГА з МЕДЖУГОР’Я - о. Славко Барбарич (7-15стації)Довкруги - тиша, що розривається пронизливими звуками ударів молотка. Навіть сторожа принишкла і, допомага-ючи катам, зберігають мовчання. Три кати прибивають Ісуса до хреста. Ісус нерухомий. Його пересохлі від спраги вуста не видають ні звуку.
Невже не достатньо ще явлено Господом, щоб пізнати: засуджений без-невинний? Але ні, серця присутніх перед---чувають довгождану перемогу над «Вчителем Назаретським»; вони і не відають і не в змозі навіть уявити, що Він молиться за них і готує Дух Свій до останньої жертви. Марія занурена в гли-боку скорботу, яка огорнула Її немов мантія.
З Біблії: «Його мордовано, та він упокорявся і не відкривав Своїх уст; немов ягня, що на заріз ведуть його, немов німа вівця перед обстригачами, не відкривав Він вуст. Насильно, скорим судом його вхопили. Хто з його сучасників думав, що Його вирвано з землі живих і що за гріхи народу свого його побито аж до смерти?.
(Іс.53:7-8)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Перед Твоїм розп'яттям навіть вороги Твої,  Ісусе, хоч на мить, але перебувають в мовчанні. Удари молотка, біль, що Ти зазнав, жахають серця. Ось і Мати Твоя одягнена в ризи Твого болю. Хто може бути потішений, і хто може розрадити?       (Тиша)
Ісусе, хочу ще раз висловити Тобі мою вдячність за все що
Ти забажав прийняти на Себе хрест і понести ради нас.Хай Твій  біл
глибоко відгукнеться в серці моєму і торкнеться всього, що в нім ще опирається уперто, погано, бездушно. Болем Твоїм створи в мені нове серце. Ударами, що зазнали руки Твої, відкрий руки, що стиснулися в кулаки. Зупини тих, що вибрали хибну дорогу, і пробитими Твоїми стопами виведи їх на путь істини. Хай Твій біль, о Ісусе, прониже всю бездушність в сім'ях, в Церкві, у всьому світі.

Послання: Дорогі діти! Я хочу подякувати за всі ваші жертви і закликати вас до найбільшої жертви - жертви любові. Без любові ви не можете прийняти ні Мене, ні Мого Сина. Без любові ви не можете розповідати про свій досвід іншим. Тому Я закликаю вас, дорогі діти, зачніть в собі жити любов'ю. Дякую, що відповіли на Мій заклик”. (27 березня 1986)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ

Маріє, заслугами Твоїх незліченних страждань, хай світ відвернеться від зла, що безжалісно ранить людей, щоб не залишилося більше самотніх і знедолених. Хай народиться новий світ.  Маріє, заслугами Твого болю і болю Твого Сина хай народяться нові душі і нові серця, які готові постраждати задля любові, що рятує світ. Лише любов, вигодувана Твоєю любов'ю, може стати цілющим бальзамом для наших ран — наносячи їх один одному, ми так багато страждаємо. Маріє, Мати і Образ Церкви, главою якої є Твій Син, – хай стане вона спільнотою тих, що люблять, щоб злагіднити і рятувати мир. Особливо доручаю Тобі страждання, посіяні ненавистю, жаданням влади і заздрістю, самолюбством і невірністю. Самою любов'ю утверди серця, страждаючі за любов, щоб неустанно і невпинно зі всією великодушністю вони свідчили про спасительну і спокутну силу любові.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 


XII.    ДВАНАДЦЯТА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, В СТРАШНОМУ БОЛЮ ТИ ВМИРАЄШ НА ХРЕСТІ

ХРЕСНА ДОРОГА з МЕДЖУГОР’Я - о. Славко Барбарич (7-15стації)Горизонт розірваний трьома хрес-тами, на одному з яких, центральному, піднесений Христос. Доручивши Матір синові, а сина Матері, звернувшись до Отця, Який на Небесах, Він виголосив: «Отче, прости їм, бо не відають, що творять». Вже цих святих слів досить, щоб в людські серця вселилася надія. Глибоко зітхнувши, Ісус вмирає. Небо потемніло, земля затряслася, людей обій-няв страх, невимовний жах. Більшість  з натовпу, охоплені власними терзаннями, втекли. Пресвята Мати, припавши на коліна, обіймає хрест і в найбільшій любові цілує пробиті стопи Свого Господа. Вірний Йоан, не зводячи погляду з улюбленого Вчителя, намагається утішити Її. Віддалік плачуть Марія Магдалина і Марія Клеопова.
З Біблії: Боже мій, Боже мій, чому мене покинув?  Стоїш далеко від спасіння мого, від слів крику мого. Я став немов вода розлита; всі кістки моїповиходили з суставів. Неначе  віск зробилось моє серце, розтануло в мене внутрі. Мов черепок висохла моя сила, язик мій прилип до горлянки,кладеш мене в порох смерти. Бо пси оточили мене; лиходіїв зграя мене оточила. Пробили руки мої і ноги мої. Можна було б полічити всі кістки мої. А вони дивлятьсяна мене і з радістю позирають.  (Пс.22:1,15-18)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Протягом трьох годин Ісус вмирає на хресті. Марія, невимовний біль, яким Ти страждаєш разом з Ним в ці страшні три години. Кожне Його зітхання з хреста, порух на Його обличчі, кожне слово і особливо останній Його крик, немов зброєю прони-зують серце Твоє, вже занурене в біль. О Ісусе, Спасителю, і в смер-тних муках Ти не забуваєш  про Свою Матір, Ти не забуваєш і про Своїх учнів, доручаючи їх один одному. Ти не забув тих, що бичували Тебе і що розіп’яли, благаючи Отця про їх прощення.
Ти помер не в гіркоті і ненависті, але вдягнув Свої скорботні пристрасті в прощення і любов.
Господи, дякую Тобі за Твій хресний шлях; ним Ти відкрив роду людському новий шлях – шлях миру і любові. Прошу Тебе, в єднанні з Твоєю Пресвятою Матір’ю, Царицею миру і нашою Матір’ю, даруйте світу Ваш мир. Твоїми страстями і за Її заступництвом відновіть зранені серця людей. Хай річка примирення, джерелом якої є Ви, виллється у кожне серце. Хай вода і кров, які витекли з Твого проколеного серця, омиють від всіх духовних недуг і моє серце і серце кожної людини. Хай кров'ю Твоєю переображується всякий біль і твориться новий сенс для зростання в любові, щоб світ був врятованим.

Послання: Дорогі діти! Я хочу сказати вам, що осереддям цих днів буде хрест. Особливо моліться перед хрестом, бо від нього виходять великі милості. У ці дні зробіть в своїх сім'ях особливе посвячення хресту. Обіцяйте, що ні не кривдитимете, ні не ображатимете Ісуса і Його Хрест.  Дякую, що відповіли на Мій заклик. (12 вересня 1985)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ .

Ісусе, знаю, що через Йоана Ти і мені дав Марію за  Матір,  і я радісно приймаю Її як мою Маму. Маріє, Ти добровільно прийняла мене  за свою дитину, як Тобою був прийнятий Йоан, дякую Тобі. Дозволь моєму серцю з благоговінням зрадіти цій спасительній оновлюючій єдності з Тобою. Схиляюся перед Тобою, о Пречиста Мати, з подякою за багатьох людей, що пережили це єднання і відкинули свої отруєні гріхом списи, стріли, свої батоги іпалиці, щоб Тобою увійти до нового життя.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 


XIII.    ТРИНАДЦЯТА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТЕБЕ ЗНІМАЮТЬ З ХРЕСТА І ПЕРЕДАЮТЬ В РУКИ ТВОЄЇ МАТЕРІ

ХРЕСНА ДОРОГА з МЕДЖУГОР’Я - о. Славко Барбарич (7-15стації)Нестерпний біль для Марії – бачити, як знімають з хреста Її Сина, і Вона втрачає свідомість. А весь народ, що прийшов на се видовище і став свідком смерті Ісуса, в страху розійшовся. Залишилися лише декілька вірних Вчителеві, щоб здійснити скорботний ритуал поховання мертвого тіла Ісуса. Гірким розчаруванням стала для маловірів смерть «Равві». Біля хреста залишилися тільки Мати та деякі близькі. Ось і апостоли майже всі розсіялися. Але для жорстокосердих, чиє спокійне існування було порушене, а серця потривожені ученням сього Чоловіка, кошмар закінчився. Ісуса обережно опускають з хреста; Його змучене тіло вже не піддаватиметься новим тортурам. Учні підтримують Скорботну Матір, що ослабла.

З Біблії:  "Через те, що це була п'ятниця, то юдеї, щоб не залишити тіл на хресті в суботу, - бо та субота була день великий, - просили Пилата, щоб перебити у них гомілки і зняти їх. І так прийшли воїни, і перебили  першому гомілки, і другому, який був з ним розіп’ятий. Та коли підступили до Ісуса й побачили, що він уже мертвий, то гомілок не перебили йому; лиш один з воїнів проколов йому списом бік, і негайно витекла кров і вода.”
(Йо.19:31-34)

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Мій Господи, Твоє земне життя завершилося, але продовжуються хресні муки Твоєї вірної Матері.Страждання вже позбавили Її сил, коли Вона прийняла Тебе на Свої коліна, Тебе, Кого Вона народила у Вифлєємі, і Кому з любов'ю служила всі ці роки.

Послання:” Дорозі діти! Я вже говорила вам, що особливим чином вибрала вас такими, які ви є. Я Мати, і Я всіх вас люблю. І в ті хвилини, коли вам буває важко, не бійтеся! Я люблю вас, навіть тоді, коли ви віддаляєтеся від Мене і Мого Сина. Прошу вас: не допускайте, щоб Моє Серце плакало кривавими сльозами із-за тих душ, які загубилися в гріху. Тому, дорогі діти, моліться, моліться, моліться.  Дякую, що відповіли на Мій заклик.”     (24 травня 1984)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ .

Маріє, Мати Страждальна, вільна від ненависті і холодного бажання помсти, Ти несеш біль Своїх страждань з серцем, повним теплоти і любові. Ти прийняла захололе тіло Свого розіпнутого Сина з тим же теплом, з яким прийняла Його в той давній день у Вифлєємі. Як колись в Храмі Ти принесла Його, Свого первістка, в жертву Отцеві, так ради нашого порятунку Ти і тепер принесла Його в жертву Отцеві. Невтішний біль Твоєї материнської душі, пронизаної зброєю; ось і відбулися пророчі слова старця Симеона.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 


XIV.    ЧОТИРНАДЦЯТА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТВОЇ ДРУЗІ  ОБВИВАЮТЬ  ТВОЄ ТІЛО ПЕЛЕНАМИ  І ПОКЛАДАЮТЬ  ДО ГРОБУ

ХРЕСНА ДОРОГА з МЕДЖУГОР’Я - о. Славко Барбарич (7-15стації)Холод і тягар поховання... Марія немов сподівається Своїм останнім поцілунком освітити обличчя Ісуса перед тим, як Він увійде до темноти. йоан не зводить очей від завершального дійства цієї найбільшої в світі жертви. У погляді Марії читається вся любов і вся ніжність, на яку здатна лише Мати. Все занурено в невимовну скорботу. Біля входу в печеру стоять учні, що плачуть.


З Біблії: Йому призначили гріб з лиходіями, але Він похоронений в багатого, тому що не вчинив гріха, і не було брехні на вустах Його. Але Господу завгодно було поразити Його, і Він піддав Його муці; коли ж душа Його принесе жертву умилостивлення, Він побачить потомство довговічне, і воля Господня благоуспішно виконуватиметься рукою Його. На подвиг душі Своєї Він дивитиметься з задоволенням; через пізнання Його Він, Праведник, Раб Мій, виправдає багатьох, і гріхи їх на Собі понесе. Тому Я дам Йому частку між великими, і з сильними ділитиме здобич, за те, що віддав душу Свою на смерть, і до лиходіїв зарахований був, тоді як Він поніс на Собі гріхи багатьох і за злочинців зробився заступником.

Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, після перенесеної Тобою жорстокості Твої друзі, нарешті по-людськи здійснюють останню дію – поховання. Всі, що мають в серцях ненависть, всі, що  переслідували Тебе, зникли. Біля Тебе Марія, Твоя Мати, декілька учнів і улюблений Твій учень, Йоан, та
ще декілька друзів. Звідки узялися сили в Пречистої Матері, щоб в найбільшій повазі нести Тебе?
Ісусе, з любов'ю і пошануванням покладений Ти до гробу. Залишилися біль і порожнеча, ненависть же віддалилася. Любов сильніша, вона терпить все.
Ісусе, мій Господи, я молюся за вмираючих сьогодні в нелюдських умовах. За покинутих, знедолених і самотніх. Прошу за тих, хто вмирає в дорожніх катастрофах і за тих, хто передчасно вмирає на роботі. І особливо за вбивць і їх жертви. Тільки Ти можеш освітити їх обличчя, щоб остаточна перемога була за любов'ю. Я молюся за матерів, батьків і лікарів, що вбивають безневинних дітей. Я молюся за ті безневинні жертви, які вже піддалися жорстокій розправі. Прийми їх в Царство Твоє, Господи. Хай Твоєю любов'ю вони, що не мали поховання, не залишили і пам'яті по собі, будуть внесені до книги життя.

Послання: Дорогі діти! Сьогодні Я закликаю вас всіх на молитву. Без молитви, дорогі діти, ви не зможете відчути ні Бога, ні Мене, ні милостей, які вам даються. Тому Я закликаю вас: завжди зачинайте і завершуйте ваш день молитвою. Дорогі діти, Я хочу день за днем вести вас до зростання в молитві, але ви не зможете зростати, тому що не бажаєте. Закликаю вас, дорогі діти, хай молитва буде для вас на першому місці.  Дякую, що відповіли на Мій заклик. (3 липня 1986)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.

Маріє, Мати Ісуса, Ти пішла за Своїм Сином по шляху, що привів Тебе до гробу. Вірю, що випромінюване Тобою світло розсіює морок самої гробниці. Будь біля тих, чия душа цього дня відходить до Бога. Хай освітить Твоя любов останні миті їх земного життя і розсіє біль їх страждань. Хай для що тих, що по-зрадницьки вбивають інших або тих, що у відчаї позбавляють себе життя, Твоя
 любов буде закликом до прощення в покаянні і примирення з Отцем Небесним.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 

 

XV.   П'ЯТНАДЦЯТА  СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТИ ВОСКРЕС З МЕРТВИХ НА СЛАВУ ТВОЮ

ХРЕСНА ДОРОГА з МЕДЖУГОР’Я - о. Славко Барбарич (7-15стації)На третій день – Воскресіння! Від сліпучого світла воскреслого Христа важкий камінь, що закривав вхід до гробу, майже розсипався. Ісус,  вознесений над землею, виявляє всю Свою божественну, царську велич. Ніщо не говорить зараз про пережиті Ним болісні страждання. Це Він, Месія, Син Бога Живого, що повернувся, як і було Їм обіцяно, в славі. Розгублена сторожа відкинута Його явленням наче вибухом. Всього три свідки незбагненної події, а здається — все людство. У сплячому зліва – вся байдужість байдужих до таємниці смерті і воскресіння Христа. Справа – людина, що в страху закрила очі. Він боїться бачити. Він – це обивателі, які відмовляються від чудесного безсмертя Ісуса. Посередині – людина, яка хоча і не відразу, але все таки розплющила свої очі до світла.
Віднині Пречиста возносить хвалу Своєму  Божественному Синові в славу Отця.

З Біблії: У той же перший день тижня увечері, коли двері будинку, де збиралися учні Його, були замкнуті з побоювання від юдеїв, прийшов Ісус, і став посеред, і говорить їм: мир вам! Сказавши це, Він показав їм руки і ноги і ребра Свої. Учні зраділи, побачивши Господа. (Йо. 20:19-20)
Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.

Ісусе, чим було б Твоє життя, коли б не Воскресіння Твоє! Що залишилося б від слів Твоїх і від діянь, коли б не обіцяне Тобою, славне Твоє Воскресіння?
Розсіялося б все як дим на вітрі, зникло б, як туман, але Ти воскрес, Ісусе, мій Господь. Воскресінням Твоїм  страждання пере-ображені. Смерть подолана. Надія зцілена. Любов знайшла свою причину. Ненависть і ворожнеча викриті. Наблизилося нове Царство – Твоє, Ісусе. Царство Воскресіння і вдячності, радості і миру.
Воскреслий Ісусе, хай Твоє світло, що засяяло, осяє кожну людину і розсіє всю темноту наших сердець, наших сімей, Церкви і всього світу, щоб в єднанні з Тобою оспівали всюди нову пісню, пісню радості і спасіння. Дозволь нам вигукнути: «Алилуя» Воскресінню Твоєму і Владарюванню. Гроби відкрились, і мертві духом знайшли нове життя. Хай ті, що послідували за Тобою, всі увійдуть в Царство Твого Воскресіння.

Послання:” Дорогі діти! Я хочу вас закликати до зростання в любові. Без води квітка не може зростати. Так і ви, дорогі діти, не можете зростати без Божого благословення. Необхідно день за днем шукати Його благословення, щоб зростати і разом з Богом виконувати свою роботу. Дякую, що відповіли на Мій заклик”. (10 квітня 1986)

Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ .

Маріє, як велика Твоя радість, вона неспівмірна зі всіма Твоїми стражданнями. Ти знаєш, як ми потребували Воскресіння. Мати ВоскреслогоГоспода, випроси, щоб кожна людина стала причасником вічної радості Воскресіння.

Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.

О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.

 


ЗАВЕРШАЛЬНА МОЛИТВА

Дякую Тобі, Ісусе! Дякую Тобі, Маріє! Я міг йти дорогами Вашої скорботи, якою Ви, в єдності любові, врятували світ.

Дякую Вам за радість в єднанні з Вами пережити Воскресіння, Яким можливо все перетворити на благо.

Дякую Вам, бо в оновленій вірі, в оновленій радості і оновленій любові я піду по шляху, на якому зможу полегшити страждання і гіркоту кожної людини, що зустрілася мені. Не допустіть мене впасти в гріх безпам'ятності, але вчиніть свідком Воскресіння.

Хай вся Церква у вірності свідчить світу про Воскресіння. Допоможіть всім стати людьми доброї волі.

Амінь. Алилуя!