ХРЕСНА ДОРОГА
з МЕДЖУГОР’Я
о. Славко Барбарич
о. Славко Барбарич
З ІСУСОМ І МАРІЄЮ
ПО ДОРОЗІ НА ГОЛГОФУ
І ДО ВОСКРЕСІННЯ
ПО ДОРОЗІ НА ГОЛГОФУ
І ДО ВОСКРЕСІННЯ
Друкується за дозволом Церковної Влади
Від Апостольства Молитви
« Ріки води живої « 2008
Короткий опис життя о. Славка Барбарича
О. Славко Барбарич народився 11березня 1946 року в родині Марка і Луки Барбаричів. В 1965 р. вступив в монастир о. Францис-канів. 17 вересня 1971 р. склав останні обіти.
Вчився в Сараєво, в Граці (Австрія), в Фрайбурзі, отримав сту¬пінь магістра, а пізніше став доктором в релігійній психології і педагогіці. Працював священиком, а потім капеланом для студентів. Комуністичний уряд переслідував його, проте діти та молодь дуже любили свого священика і завжди збиралися навколо нього.
В 1983 році був офіційно призначений до Меджугор'я. Від само¬го початку місії він пише духовні книги: "Моліться з Серцем", "Віддайте мені своє поранене серце", "В школі любові", "З Ісусом і Марією по дорозі на Голгофу і до Воскресіння". Книги о. Славка Барбарича перекладені на 20 мов, надруковані по всьому світу.
Отець подорожував по різних країнах і розповсюджував по¬слання Матері Божої з Меджугор'я; знав багато мов, які ставали йому в пригоді.
Помер о. Славко Барбарич 24 листопада о 3.30 після полудня на Хресній Дорозі, яку проводив кожної п'ятниці для прихожан і па-ломників. Раптом він відчув біль у грудях і присів Не. камінь, зне-притомнів, його поклали на землю, де о. Славко віддав Богу духа.
Похорон відбувся 26 листопада 2000 р. в Меджугор'ї.
Великого місіонера і наставника втратили прихожани і палом¬ники з усього світу. Пам'ять про нього залишиться в їхніх серцях назавжди.
Передмова до Хресної Дороги
Дорогі друзі!
Якщо ви захочете бути біля Ісуса, Який постраждав за нас, і Марії, Його Матері, яка співстраждала з Ним до самого Його Воскресіння, то в цій невеликій книжці ви знайдете необхідну для вас підтримку.
У цьому житті ми всього лише мандрівники, оточені щоденними турботами, ми зустрічаємося як з нашими особистими, сімейними стражданнями, так і стражданнями всього світу. І тому для нас благодатно і спокутно бути біля Ісуса і Марії, Які вказують нам шлях в нове життя, засвідчивши, що всякий хрест і всяке випробування можуть бути перетворені у воскресіння.
Уривки зі Святого Писання і послань Богородиці, так само як і короткі роздуми допоможуть нам увійти до таємниці страждань і отримати упевненість, що в нашій скорботі ми не самотні. Подібно до того, як Богородиця була біля Ісуса до самого Його кінця, так Вона і Її Син не покинуть і нас.
Зануритися в страждання Господа Ісуса Христа і Божої Матері вам допоможуть не лише читання зі Святого Письма і послань Богородиці, але і Стації Хресної Дороги Ісуса, створені з великою любов'ю художником Кармело Паззоло. У Меджугор’є він пережив присутність Богородиці, і це надихнуло його зобразити Її на кожній Стації. У цій книжечці ми також представляємо і його поясненя на кожну Хресну Стацію, що дозваляють краще проникнутися ідеєю художника.
Якщо ж ви молитеся перед Стаціями на горі Кріжевац. то перш ніж почати вашу молитву, гляньте на людей, що оточують вас.
Якщо ж ви молитеся удома, наодинці, в думках з'єднайтеся з вашою сім'єю, друзями, а зібрані в книжечці зображення Стацій Хресної Дороги допоможуть вам здійснювати Хресну Дорогу
Мені б хотілося, щоб за допомогою цієї книги ви змогли глибше увійти до таємниці Скорботних Страстей нашого Спасителя і страждань Його Матері, Яка допомагала Йому у виконанні Задуму порятунку світу. Вони завжди нерозлучні, Син і Мати, тому назвемо цю Хресну Дорогу: „ З Ісусом і Марєю по дорозі на Голгофу і до воскресіння”
о.Славко Барбарич
З ІСУСОМ І МАРІЄЮ ПО ДОРОЗІ НА ГОЛГОФУ І ДО ВОСКРЕСІННЯ
Будемо ж посудинами, наповненими Божими дарами – бла-гословеннями любові і миру. Ми особливо бажаємо цього Кармелло Пуззоло і його сім'ї, яка пожертвувала бронзові барельєфи із змальованими на них Стаціями Хресної Дороги Господа нашого Ісуса Христа.
Перш, ніж почати молитву і роздуми про Страсті Господа і страждання Його Матері, пригадаємо, що:
Любов'ю, яка проявилася в Страстях Ісуса, наші терпіння, з’єднані з Його стражданнями, перетворюються в любов.
- Довірою, з якою Ісус прийняв Свої Скорботні Страсті, наше недовір'я перетворюється в оновлену надію.
- Єднанням Марії і Господа Ісуса Христа під час Їх страждань зціляються всі наші рани і розділення.
- Дотиком до сердець Божественного прощення, яке дароване нам Ісусом під час смерті, наші серця розкриваються для прощення і примирення.
- З останнім криком Богочоловіка, що злетів з Хреста, з глибин нашої душі вивільняються наша благість і наша любов.
- Стражданнями своїми ми з'єднуємося з терпіннями всього світу.
- Гіркими муками Ісуса всяка наша гіркота перетворюється в радість виконання волі Отця.
- Хресною смертю Богочоловіка наша смерть перетворюється в нове життя воскресіння.
- Вірністю Марії в Її стражданнях зціляється наша невірність.
- Безстрашністю Ісуса ми звільняємося від наших страхів.
- Згадкою про людське зло, що твориться у відповідь на Боже милосердя, ми застережені від здійснення зла в нашому житті.
- Згадкою про людську лють і ненависть ми не даємо власним пристрастям місця в нашому житті.
- У спогляданні Страстей Господніх і страждань Пречистої Його Матері відбувається зустріч людського і божественного і прославляння божественного в людському.
Отже, важливо:
- присвятити молитві час, бо квапливість не дозволить вам зустрітися з тим, хто страждає,
- присвятити молитві час, оскільки неможливо залікувати наші рани поспіхом,
- присвятити молитві час, щоб, зустрівши того, хто в біді, не минути сліпо його.
Якщо ви не володієте достатнім часом для виконання запропонованих тут порад, дозвольте одному сильному Посланню увійти до вашої душі, і побажайте, щоб після зустрічі із стражданнями Ісуса і Марії, ви відчули себе оновленими, з серцем, сповненим миру, готовими любити і прощати, зціленими духовно і тілесно.
ВСТУП
ІСУСЕ, ТИ ОДИН В САДУ ГЕТСИМАНСЬКОМУ
Хоча Його і оточують учні, але Він один. Він просив їх: «Зостаньтеся тут і чувайте зі Мною» (Мт. 26:38).
Можливо, в Своєму чоловіцтві, до останнього моменту Його не покидала надія на підтримку учнів, хоч би цих трьох, яких Він узяв, щоб вони були поблизу, але як Бог Він знав, що вони не зможуть пом'якшити Його боротьби.
І в цю таку болісну годину лише Свята Мати могла осягнути Його біль. Тільки Марія, яка Духом Святим просвічена і кожне слово Сина Свого в серці вірно зберігає, могла Його укріпити. Тільки присутністю Пресвятої Його Матері, любов'ю і тихим Її обожнюванням, щирою і безмежною Її добротою могла бути пом'якшена гіркота і скорбота Його пристрастей.
Але не може Вона бути поряд з Ним, бо Гетсиманія мала стати місцем крайнього самовідкинення, спасительного і співспасительного, найвищого жертвоприношення Любові. Ніякої втіхи в Його болю і самотності; молячись, Він віддає Себе волі Отця: «не моя воля, але Твоя хай буде». «Fiat» Ісуса прийнятий
Отцем.
«І, відспівавши, вийшли вони на Оливну гору. Тоді Ісус сказав їм: усі ви зневіритесь у Мені цієї ночі. Написано бо: «уражу пастиря, і розбіжаться вівці стада».
(Мт. 26:30-31)
«І, відспівавши, вийшли вони на Оливну гору. Тоді Ісус сказав їм: усі ви зневіритесь у Мені цієї ночі. Написано бо: «уражу пастиря, і розбіжаться вівці стада».
(Мт. 26:30-31)
Тоді Ісус приходить з ними на місце, зване Гетсиманія, і каже до учнів: посидьте тут, поки Я піду, помолюся там. І, взяв Петра з Собою і обох синів Зеведея, і почав скорбіти та тужити. Тоді сказав їм Ісус: смуток у Мене на душі – аж до смерти! Зостаньтеся тут, і чувайте зо Мною. І, пройшовши трохи далі, упав обличчям додолу, молившися і промовляючи: Отче Мій, якщо можливо,нехай мине ця чаша Мене. Однак не як я бажаю, лише – як Ти. Повернувся Він до учнів, і знаходить їх сплячими, і говорить Петру: Отож і однієї години не спромоглися чувати зо Мною? Чувайте й моліться, щоб не ввійшли у спокусу, бо Дух бадьорий, але тіло немічне. Знову, вдруге, відійшов Він і почав молитися, кажучи: Отче Мій, коли ця чаша не може минути Мене, щоб Я її не пив, хай буде воля Твоя! І, повернувшися, знову знайшов, що вони спали, бо очі в них обважнілі. Залишив Він їх, відійшов знову і помолився утретє, повторюючи ті ж самі слова. Тоді приходить до учнів Своїх і говорить їм: ви все ще спите і відпочиваєте? Ось, наблизилася година, і Син Чоловічий буде виданий грішникам у руки.
(Мт. 26:36-45)
Ісусе, я хочу залишитися в тиші і повторювати всім своїм серцем Твої слова: «не моя воля, але Твоя хай буде».
Перебуваючи в тиші якийсь час, – настільки довго, наскільки можливо – повторюйте ці слова від свого імені, від імені інших людей, у тому числі і знайомих вам хворих.
Ісусе, я не хочу більше перебувати уві сні. Ось, я тут, і я з Тобою...
Маріє, Тебе не було в саду Гетсиманському, але Ти чувала в ту годину, і Своєю материнською любов'ю Ти була присутня там, незважаючи на відстань. Даруй мені милість слідувати зараз за Тобою і Твоїм Сином, тому що я хочу бути з Вами.
ХРЕСНА ДОРОГА
ВСТУПНА МОЛИТВА
Ісусе і Маріє, зараз я піду разом з Вами Хресною Дорогою Сина і Матері. Йдучи цією дорогою , я хочу висловити Вам мою любов і відданість. Визнаю, що під час Ваших страждань я так часто бував не лише далеко від Вас, але словами своїми і ділами, немов важкими ударами, наносив глибокі рани Вашим серцям і серцям моїх братів і сестер.
Повсякчас, коли я бував зарозумілий, гордовитий, нечесний, радів кепкуванням над ближнім, не готовий був пожертвувати собою ради ближнього, я наносив Вам рани. Тому що кожен з нас – Ваш брат, Ваша сестра, Ваш син, Ваше дитя. Ісусе, Маріє, я шкодую за всяке вчинене мною зло, і прошу Вас: дозвольте мені піти з Вами в дорогу і розділити з Вами Ваші терпіння.
Прийміть мене. З'єднайте мене з Вашим болем, щоб і я своїми ранами і терпіннями міг сприяти не лише моєму особистому спасінню, але і спасінню людства.
За Вашим прикладом, Ісусе і Пресвята Маріє, я приймаю свою хресну дорогу, хресну дорогу моєї сім'ї, країни, моєї Церкви, хресну дорогу всього світу. Разом з Вами я хочу стати часткою спокутування, стати причасником рятівного Задуму.
Помилуй нас, Господи,
Помилуй нас.
О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.
І. ПЕРША СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТЕБЕ ЗАСУДЖУЮТЬ ДО СМЕРТІ
Ісус стоїть між солдатами і Пилатом. Нижче – натовп, що біснується. Вони хочуть розіп’яти Ісуса. Озлоблений народ, підбурюваний первосвящениками, викрикує, погрожуючи кулаками і палицями. Всі чекають вироку, і Пилат після декількох обережних спроб врятувати Чоловіка, умиває свої руки і віддає Його в руки катів.
У вимогу «Розіпни Його!» вилилися хвороблива гординя і пихатість книжників і фарисеїв. Посеред моря ненависті, що здіймає кулаки і палиці, стоїть Ісус, Його Тіло понівечене побоями, і виявляє Своє велике мило-сердя. Люблячий скорботний погляд Господа, спрямований на тих, що засудили Його, проникає в саму глибину їх запеклих сердець.
З Його розпухлого від ударів лиця сходить прощення на весь невдячний рід людський.
І лише Мати Своєю присутністю підтримує Його. Її мовчазне співчуття щире; два Їх серця болем з’єднані в одне.
З Біблії: А я, немов плохе ягнятко, що на заріз ведуть його, і не знав, що вони лихі думки замислили супроти мене, кажучи: «Зрубаймо дерево у повній силі й вирвім його з землі живих, щоб ім'я його не згадувалося вже більш!».
(Єр.11:19)
Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.
Ісусе, Ти був засуджений, але Ти ніколи не засуджував. Тому правдиві слова Пилата: «Це,Чоловік». Яка страшна година для Тебе і Твоєї Пресвятої Матері: бути безневинним, а у відповідь отримати лише жорстоке відношення, яке боляче ранить Ваші серця, що з'єдналися воєдино в цю скорботну мить. Ти, який за життя звільняв невинних і захищав знедолених, Ти не лише відки-нений, але й причислений до розбійників. Господи, як це, мабуть, обтяжувало Твій біль.
Ісусе, прости нас за все, що ми зробили супроти Тебе. Всякий раз, коли ми вбивали безневинного, засуджували пра-ведного, коли бідний залишався без допомоги, ми продовжували творити все те ж зло – прости нас, Господи.
Господи Ісусе, я обіцяю зараз же опустити мої кулаки і від-кинути свою палицю, які так часто піднімаю на моїх ближніх. Ще я молюся за всіх, хто боїться захищати безневинних, бідних і хворих.
Послання: Дорогі діти! Бажаю цього вечора наголосити, щоб ви були витривалими у випробуваннях. Зважте, як іще сьогодні терпить Спаситель за людські гріхи. Коли прийдуть страждання, принесіть їх в жертву Богові. Дякую, що відповіли на Мій заклик. (29 березня 1984)
Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.
Маріє, я хочу бути тут, з Тобою. Ти самотня, а світ об'єднується в зусиллях знищити Твого Сина.
О Мати Пречиста, Ти поряд з Ісусом, абсолютно безпорадна, але Ти знала наскільки важливо бути біля Сина в цей страшний час. Я тут, Маріє. Я супроводжую Тебе, щоб не залишати Тебе одну серед людей, що повні ненависті, які відреклися, засуджують і бажають смерті.
Я з'єднуюся з Тобою любов'ю, співчуттям, готовністю бути біля тих, ради кого Твій Син і Ти страждаєте.
Помилуй нас, Господи!
Помилуй нас.
О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.
II. ДРУГА СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТИ БЕРЕШ ХРЕСТ НА СВОЇ ЗРАНЕНІ ПЛЕЧІ
Христос намагається утримати на Своїх плечах великий важкий хрест. Йому допомагають люди, що обступили Його, але, їх підганяють кулаками, прокльонами і погрозами, вони вже готові почати цю сумну процесію. Один з них стає перед Ісусом на коліна, насміхаючись з Нього. Він же покірно мовчить, притуливши до хреста Свою терням увінчану голову. Ісус готовий зробити Свій перший крок по дорозі на Голгофу. Як і на попередній стації, Марія знаходиться поруч, праворуч від Свого Сина.
З Біблії: «І, несучи хрест Свій, Він вийшов на місце, зване Череп,а по-єврейськи Голгота». (Ів.19:17)
Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.
Ісусе, як гірко, що ми заподіюємо Тобі такі болісні страждання. Біль виснажує Тебе, а на Твоїй спині важкий дерев'яний хрест. Поки його покладають, Ти, немов жертовний агнець, покірливо приймаєш прокльони, що сиплються на Тебе, ганьбу, кепкування і важкі удари.
О мій Ісусе, хочу сказати Тобі слово потіхи. Твоя Мати не покинула Тебе. Вона підтримує Тебе, йдучи за Тобою. Вона не може узяти хрест на Свої рамена, але Вона розділила з Тобою цей тягар, прийнявши його в Своє серце.
Ісусе Страждаючий і Мати Страждучого, я схиляюся на цій стації, плачу і жалію серцем про все, чим образив Вас. Всією душею жалую за мої вчинки, якими обтяжував свій хрест і хрест моїх ближніх.
Ісусе, обіцяю змінити своє життя. Віднині я не бажаю покладати свій хрест на плечі ближнього, але бажаю приймати чужий хрест.
Обіцяю заступатися за тих, хто несе хрест, і всіма силами прагнути не допустити нової Голготи. Прости, Господи, що не запобігав злу, коли міг це зробити. Обіцяю віднині бути біля терплячого і, покірливо приймаючи свою обмеженість, не усуватися від допомоги, але переносити страждання настільки ж покірливо, наскільки переносила їх Твоя Пречиста Мати.
Послання: Дорогі діти! У ці дні радісного прославляння Хреста , Я хочу, щоб і ваш хрест зробився для вас радістю. Особливо, дорогі діти, моліться про те, щоб ви могли прийняти всяку хворобу і терпіння з любов'ю, як прийняв їх Ісус. Тільки тоді Я зможу стати посередницею посланих вам Ісусом ласк і зцілень. Дякую, що відповіли на Мій заклик. (11 вересня 1986)
Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.
Маріє, я рішуче хочу залишитися з Тобою. Я хочу вчитися Твоєму співстражданню – навіть якщо я нічим не можу допомогти ближньому, я можу страждати разом з ним. Всім своїм серцем дякую Тобі, Мати Пресвята, за скорботну дорогу, яку Ти пройшла разом з Твоїм Сином. Амінь!
Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.
О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.
III. ТРЕТЯ СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ПЕРШИЙ РАЗ ТИ ПАДАЄШ ПІД ТЯГАРЕМ ХРЕСТА
Який важкий цей хрест. Не зробивши і декількох кроків, Ісус падає. Він вже так багато переніс. Він ослаб від жорстоких побоїв. Дорога звивиста і важка. Спираючись на землю, Ісус намагається встати. Тим, що зрадили Ісуса, здається, ніби Він користується Своїм падінням для перепочинку, і вони штовхають Його, щоб Він продовжував йти. Неможливо відвести погляд від Марії, страждання якої очевидні. Ісус, що несе Свій хрест, стає своєрідним мостом, що з’єднує Отця і людину.
З Біблії: «Тому я розкошую в немочах, у погорді, у нестатках, переслідуваннях, та скорботах Христа ради, бо коли я немічний, тоді я сильний».(2Кор.12:10)
Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємоТебе
Бо Твоїми святим Хрестом Твоїм відкупив світ.
Ісусе, бачивши як Ти падаєш, я боявся, що Ти розіб'єшся. Але Ти стримався немов міст, який зв’язує людину і Отця; міст, що долає всі перешкоди на шляху примирення розділених і зціляє усілякі рани. Ти – Первосвященик, який веде нас по новій прокладеній Тобою дорозі, що веде нас до Твого Отця. Дякую Тобі, бо прийнявши хрест, Ти відкрив цю дорогу для мене.
Ісусе-Первосвященику, я молюся за всіх покликаних, тих, що послідували за Тобою. Хай вони уподібняться Тобі, щоб, зрікаючись себе, стали жертвою спасіння людського роду.
Господи, Ісусе Христе, я молюся за мого парохіального священика і за всіх капеланів. Особливо ж за священикіутомлених і обтяжених, невірних Тобі, недбайливих і таких, що залишили своє служіння.
Я підношу до Тебе мої молитви за єпископів, за Папу, за всіх тих, кому перешкоджають проповідувати Благовість і за всіх переслідуваних за ім'я Твоє. Хай пізнають вони у випробуваннях любов і радість єднання з Тобою.
Пішли Твоїм священикам дар сповідальника, щоб ті, що впали, могли знову піднятися. Хай всі священики уподібняться Тобі. Амінь.
Ісусе і Маріє, Вам віддаю і моє життя. Все, чим я володію, всього себе я з’єдную з Вами. Бажаючи мати серце, наповнене любов'ю, я молюся про любов - ту любов, з якою Ви прийняли Ваш біль. Даруйте моєму серцю любов, щоб воно було вірним, закоріненим в любові і смиренним.
Послання: Дорогі Діти! Сьогодні Я закликаю васдо любові, повній відданості Богові Діточки, любов приймає все, що тяжке і гірке, заради Ісуса, Який є Любов. Тому, дорогі діти, просіть Бога, щоб Він прийшов зі своєю поміччю, але не так як ви бажаєте, а згідно з Його 5 любов’ю. Віддайте себе Богові, щоб Він міг зцілити вас, потішити і пробачити все, що заважає вам на вашому шляху до любові. Бог може змінити ваше життя, і ви почнете зростати в любові. Дітки, прославляйте Господа, вихваляйте Його піснею любові, щоб день за днем Божа Любов змогла зростати у вас у всій своїй повноті. Дякую, що відповіли наМій заклик (25 червня 1988 )
Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.
Маріє, хіба можу я своїм серцем, що ніколи не любило так, як любить Твоє, відчути всю глибину Твоїх болісних страждань? Ти захотіла притягнути весь рід людський до Свого материнського серця – не охопити безмірність Твоєї любові. Ти безпорадно споглядала страждання Твого Сина – не осягнути болю Твоєї душі.
Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.
О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.
IV. ЧЕТВЕРТА СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ТИ ЗУСТРІЧАЄШСЯ ЗІ СВОЄЮ СТРАЖДАЛЬНОЮ МАТІР’Ю
На цій стації, присвяченій всім матерям і паломникам, знову відкри-вається хрест. Зустріччю стає близькість Ісуса і Марії. Тягар хреста майже зник, здавшись перед останніми обіймами. На ніжний дотик Матері до обличчя Її Страждаючого Сина Він відповідає Їй всією Синівською любов'ю. У глибокій скорботі і ніжності починаєш розуміти, як може схилятися в шануванні жінка. А в цей час байдужі люди, штовхаючи Ісуса, намагаються перешкодити їх зустрічі.
Я хочу побажати кожному палом-никові і кожному християнинові пере-жити в їх випробуваннях подібну зустріч з Марією, близькість Якої потішає і укріплює.
З Біблії: «Ось, пощастить Слузі моєму, він піднесеться і вознесеться, стане вельми великим. Як багато хто жахався, дивлячись на Нього, - вигляд його не мав нічого людського в собі!»
(Іс. 52:13-14)
"Він, мов той пагін, виріс перед нами, мов той корінь із землі ухої. Не було в ньому ні видуґ. Ні краси, - ми бачили його, - ні вигляду принадноого не було в ньому”.
(Іс. 53:2)
Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.
Ісусе, в болю Своєму Ти був потішений поглядом Твоєї Матері, який зустрівся з Твоїм поглядом. Зараз Її самотнє слідування за Тобою, Її близькість перетворились в зустріч. Вона не намагалася зняти хрест з Твоїх плечей, але присутністю Своєю підтримувала Тебе.
О Пречиста Мати, Ти не уникала Своїх страждань, але без страху і докору прийняла страждання Свого Сина; за вірність Твою була послана Тобі ця зустріч.
Пресвята Мати, дякую за ніжність Твоєї руки, що потішила і укріпила Його. Ісусе, дякую за ласку Твоєї відповіді; Ти знаєш, наскільки глибоке страждання Матері.
Ісусе і Маріє, дякую за Вашу єдність на дорозі страждань.Ісусе, разом з Марією я молюся за всіх матерів і батьків, які страждають за своїх дітей. Я молюся за розлучених несправедливістю людського осуду. Я молюся за тих, що не бажають спілкуватися, тому що більше немає любові в їх серцях і немає довіри.
Послання: Дорогі Діти! Сьогодні Я закликаю вас цілком віддатися Богові. Все, що ви робите, все, чим володієте, віддайте Богові, щоб Він міг у вашому житті царювати. І тоді Бог через Мене зможе повести вас в глибини духовного життя. Діточки, не бійтеся, тому що Я з вами навіть тоді, коли ви думаєте, що виходу немає, і всім править сатана. Я несу вам мир. Я, ваша Мати і Цариця Миру, даю вам благословення радості, і хай Бог стане всім у вашому житті. Дякую, що відповіли на Мій заклик. (25 липня 1988)
Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.
Пресвята Мати, Своєю ніжною рукою потурбуйся про тих, хто шукає Тебе, але також і про тих, хто не шукає - адже так гірко не мати матері! Приклич кожну матір до вірності її покликанню. Охорони всіх нас Своїм Покровом. Відроди нас і Твою Церкву, що споглядає на Тебе, як на вранішню зірку, що веде нас до вічного спасіння.
Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.
О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.
V. П'ЯТА СТАЦІЯ
ІСУСЕ, СИМОН КИРИНЕЄЦЬ ДОПОМАГАЄ ТОБІ НЕСТИ ХРЕСТ
На цій стації Ісус в самому центрі подій. Сили покинули Його. Здається, ще трохи і Він впаде на землю під тягарем власного тіла, немов позбавленого м'язів. Якась жаліслива людина підтримує Його голову, що утомлено похилилася. Киринеєць готовий продовжувати путь, співчуваючи Назарянину. Це співчуття тих, в кому ще не зубожіла віра в Ісуса. Інша частка роду людського невидима, але і вона символічно присутня в Його рамені, що опустилося, знівеченому хрестом, і в тій, що висить на шиї Господа, потворній табличці з глумливим написом.Позаду самотньо стоїть Марія, відокремлена від всіх Своєю скорботою.
З Біблії:” І, прикликавши народ разом із учнями Своїми, сказав їм: коли хто хоче йти за Мною, хай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде слідом за Мною.”
(Мк.8:34)
"А коли насміялися над Ним, зняли з Нього багряницю, і одягнули Його в одяг Його, і повели Його на розп'яття. Виходячи, вони зустріли одного чоловіка з Киринеї, на ім'я Симон, і примусили нести хрест Його.» (Мт.27:31-32)
Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ..
Ісусе, зустріч з Твоєю Пресвятою Матір’ю укріпила Твій дух і потішила Тебе. Симонові Киринеянину дано нести Твій хрест, але для чого – навіть якщо сили покинули нас, поруч завжди є хтось, хто подібно до нього допоможе нам йти. Дякую Тобі, Ісусе, що і я можу бути значущим, як Симон Киринеєць, і своїми духовними, душевними і тілесними силами стати заставою того, що кожному дається під силу. Дай же мені, Господи, всім, що у мене є, і всім, що я є, послужити страждучим.
Ісусе, прийми мене! Дозволь мені простягнути руку допомоги тим, чиї руки вже нездатні до праці. Хай мої очі будуть світлом для очей невидючих. Хай мої ноги прийдуть на допомогу тим, хто не може ходити. Хай мій голос буде голосом для німих.
Ось я, раб Твій.Прости мене, Господи; через свою гординю я так часто бував сліпий, не помічаючи, що можу бути корисним. Через лінощі мої багато людей було залишено мною без допомоги або впали в спокусу. Прости мені, Отче, мою недбалість до Твоїх дарів.
Послання: "Дорогі діти! Бог хоче зробити вас святими, тому хоче, щоб ви цілком віддалися Йому через мене, аби Служба Божа стала для вас життям. Зрозумійте, що Церква - це Божий палац, місце, де Я збираю вас і хочу показати вам шлях до Бога. Приходьте і моліться. Не дивіться на інших, не обмовляйте їх, але хай саме ваше життя стане свідоцтвом святості. Храми гідні пошанування, вони освячені, бо Бог, що побажав стати людиною, перебуває в них день і ніч. Отже, дітки, вірте і моліться, щоб Отець примножив вашу віру, і потім вже просіть те, чого пот-ребуєте. Я з вами. Я радію вашому наверненню і оберігаю вас Своїм Материнським Покровом. Дякую що відповіли на Мій заклик.
Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ.
Пресвята Маріє, коли я не можу знаходитися поряд з тим, хто страждає, хай хоч би моє існування стане для нього знаком моєї любові і впевненості, що він мною не покинутий. Прошу Тебе, допоможи. .Богородице, молюся особливо за тих, хто безпорадно споглядає, як колись споглядала і Ти, біль і муки смертельно хво-рих близьких їм людей. Хай примножиться в них любов, укріплюючи їх в служінні ближньому.
Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.
О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.
VI. ШОСТА СТАЦІЯ
ІСУСЕ, ВЕРОНІКА ОБТИРАЄ ТВОЄ СВЯТЕ ОБЛИЧЧЯ ХУСТИНОЮ
Вероніка, залишивши групу жінок, наближається до Ісуса. Він повертається до неї, і вона обтирає Його обличчя хусткою. Зліва, між жінками, що плачуть, Марія - Своєю Материнською любов'ю Вона з’єднана зараз з Веронікою. Наскіль-ки несхоже з їх переживаннями презир-ство тих, хто глухий до всякого почуття, хто користується кулаками і палицями, щоб тільки перешкодити Вероніці і обра-зити її ніжний, зворушливий і мужній порив. Серед цього кричущого натовпу, що глумиться, знайшовся хтось, хто прит-римує хрест, можливо, намагаючись полегшити біль Ісуса в цю коротку мить відпочинку.
З Біблії: Хто це йде з Едому, у багряних шатах з Боцри? Такий величний у Своїй одежі, що виступає повний сили? Це я, той, що повідає справедливість, великий у спасінні». Чому шати Твої багряні, одежа твоя мов у того, хто топтав грона у винотоці? «Я топтав сам один у винотоці, і з народу нікого не було зі Мною; і топтав Я їх в гніві Моєму, і зневажав їх в люті Моїй, кров їх бризкала на ризи Мої, і Я заплямив все одіяння Своє. Бо день помсти - в серці Моєму, і рік Моїх викуплених настав». (Іс. 63:1-4)
Поклоняємося Тобі, Христе, і благословляємо Тебе,
Бо Ти святим Хрестом Твоїм вікупив світ.
Ісусе, з вдячністю і любов'ю Ти схилив перед Веронікою Свою обличчя, дозволивши їй з вдячністю і любов’ю обтерти його.
О Мати Скорботна, яка втіха для Тебе бачити і знати, що є ще люди,
готові допомогти Твоєму Синові і виявити Йому любов – зробити те, що перешкодили зробити Тобі.
Пресвята Маріє, я знаю, Ти була невимовно вдячна Вероніці за її мужність, і Твій біль з'єднався з її болем. Господи, Ісусе Христе, я молюся за хворих і страждучих, щоб вони з вдячністю приймали всяку допомогу, любов і турботу про них. Даруй терпіння і хворим, і тим, хто доглядає їх. Хай всі, хто знаходиться поряд з хворими, побачать і відчують в них Тебе, Господи. З особливою старанністю я молюся за тих, хто втратив сили, доглядаючи своїх ближніх. Хай з кожною склянкою води, яку подають вони хворому, оновлюється їх любов до Тебе.
Я молюся за всіх співробітників лікарень, сестер, лікарів, щоб вони з любов'ю служили Тобі в Твоїх немічних братах і сестрах. Хай всі вони творять не свою, але Твою волю, Господи. Через Твою Пресвяту Матір просвічуй серця, що люблять хворих і страждучих, щоб їх любов'ю зм'якшувався біль цих нещасних.
Ісусе, прошу за всіх сповідальників, які служать Твоєю силою і благодаттю примиренню людини з Отцем. Даруй ласку кожному пам'ятати, що вся сила в Твоїх руках. Хай кожний священик відчує радість Вероніки, і кожний, хто сповідається, прийме з радістю благодать очищення і примирення.
Послання: Дорогі діти! Я хочу день за днем вдягати вас у святість, доброту, слухняність і любов Бога, щоб день за днем ви ставали гарнішими і достойними свого Господа. Дорогі діти, слухайте Мої послання і живіть за ними. Я хочу провадити вас. Дякую, що відповіли на Мій заклик. (24 жовтня 1985)
Ми дякуємо Тобі, Маріє, і благословляємо,
Бо Твоїми стражданнями Ти допомагала рятувати світ
О Мати Страждальна, і Ти тішилася, усвідомивши, що знайшлися ті, які готові допомогти Синові Твоєму і появити Йому свою любов. Хоча Ти була позбавлена такої можливості, але з яким завзяттям Ти приєдналася б до Вероніки в її благородному пориві.
Вихваляю Тебе, о Маріє, за Твою любов, якою Ти допомагаєш тим, хто в служінні страждучим і сьогодні шукає послужити Твоєму Синові в любові. Амінь.
Помилуй нас, Господи.
Помилуй нас.
О Маріє, Мати Страждальна,
Моли Бога за нас.