Головна > Свідчення > МАНДРІВКА З ХРЕСТОМ З ЛИТВИ ДО МЕДЖУГОР’Я

МАНДРІВКА З ХРЕСТОМ З ЛИТВИ ДО МЕДЖУГОР’Я


12-07-2014, 17:58.
МАНДРІВКА З ХРЕСТОМ З ЛИТВИ ДО МЕДЖУГОР’ЯМандрівку з хрестом, що важить 60 кг, литовські вірні задумали у 2000 р. Спільнота з 25-30 осіб за благословенням місцевих єпископів вирішила протягом 2000 – 04 років пройти паломницькими місцями Литви. У 2003 р. паломники додали до попередніх намірень: молитву за особисте навернення; за литовську Церкву; за місцевості, якими вони проходили; за усіх, що живуть у гріху; за мир у серці кожної людини; за мир у світі. До цих намірень додали ще одне—подяку Святішому Отцеві Івану Павлу II за його відвідання Литви у 1993 р.

В 2006 р. хрест мандрував до Єрусалиму, на Святу землю. Головною думкою було поєднати сім Хресних доріг Литви з тридцятьма трьома Хресними дорогами Європи та Голготою в Єрусалимі. У Святій землі паломників дуже сердечно привітали францишкани. Храм Гробу Господнього був на дві години відданий францишканам (храм належить шістьом деномінаціям). Францишкани урочисто провели паломників з хрестом у супроводі пісень, при світлі факелів до храму, де відслужили святкову Літургію. Для паломників це стало великою ласкою!

У 2008 р. хрест помандрував дальше. Цього разу з Люрду до Шілюви (біля Каунасу). Цього року відзначали 150 річницю явління Діви Марії у Люрді і 400 річницю явління у Шілюві. Це паломництво поєднало дві важливі святині Європи. У 2010 р. мандрівка з хрестом продовжилася. Цього разу група мандрівників прямувала з хрестом з Люрду до Фатіми через Сант-Яго де Компостера, бо це був рік святого Якова.

Цього року ми відзначаємо 30 річницю явлінь Божої Матері у Меджугор’ї. З ласки Святого Духа виникло прагнення відвідати цю важливу святиню останніх часів і поєднати її з Литвою. Це паломництво, як і попередні, благословили литовський єпископ С. Тамкявічус та шауляйський єпископ Євгеній Бартуліс. У Шауляйській діецезії знаходиться Гора хрестів, з якої 24 червня 2011 розпочнеться хода, яка закінчиться 11 вересня 2011 на горі Кріжевац, куди буде винесений хрест, який вже пройшов через стільки країн! Паломники будуть іти 80 днів (до Ватикану вони йшли 130 днів, до Єрусалиму 163 дні, з Люрду до Шілюви 120 днів). До Меджугор’я треба пройти приблизно 2300 км. Кожного дня проходять 25-40 км, зупиняючись у наперед визначених парафіях. Щоденна програма виглядає приблизно так: щоранку Служба Божа з парафіянами, які проводжають паломників через свою територію і несуть хрест. (Велика радість, коли його несе молодь.) Ходу супроводжує безперервна молитва – 4 вервиці, літанія, хресна дорога, споглядання і т.п. Увечері приходять до іншої парафії, де їх зустрічають місцеві парафіяни. Усі разом відправляють Святу Літургію; паломників запрошують на ночівлю до своїх домів або надають їм можливість розташуватися в школах, спортзалах чи інших місцях. Кожен паломник має з собою обов’язкове спорядження: постільну білизну, спальник, надувний матрац. Все це перевозить автобус, який супроводжує їх з одної парафії до іншої. Паломники тішаться, коли до них на кілька днів пристають місцеві вірні, які разом з ними моляться за свої парафії. Мандрівників, як правило, усюди сердечно вітають. Пригощають їжею, теплими напоями, дають можливість помитися. Часто вони зупиняються в монастирях. Трапляється теж, що їх ніхто не зустрічає. Тоді щиро просять священика, щоб прийняв на ніч до свого храму хрест, а самі підживляються продуктами, які мають на всякий випадок в автобусі. На денний похід беруть із собою лише необхідне. Не страшно, чи падає дощ, чи палить сонце, чи дме вітер, - треба пройти заданий відрізок. Зазвичай на початку вони мають скривавлені ноги, далі ноги звикають до взуття і до асфальту і йдеться вже легше… Такі паломництва є великою жертвою. Їх організовує член третьої провінції францишканів Гінтерас із Клайпеди — тихий, скромний, побожний чоловік, який наділений сильною волею і чутливо реагує на поклики Святого Духа.

Гора хрестів у Литві. Гора Юргайчай, містечко М’яшкуйчай, є четвертою найвищою горою в Шауляї. Зараз на цій горі стоїть 56 629 різних хрестів, хрестиків, статуй святих, на яких висить безліч вервиць. Кожен хрест чи хрестик має свою історію; їх принесли люди не тільки з Литви, а й з інших країн. Світ про це місце довідався більше після відвідин святішого Отця Івана Павла II, коли він на цьому місці відслужив Святу Літургію і назвав його литовською Голготою. (Тут знаходиться багато хрестів, встановлених депортованими, які терпіли за віру у в’язницях на півночі та в Сибірі.) У Литві цю гору вважають „символом віри“. Поклонялися тут давно. Від 1977 р. на цьому місці щороку в останню неділю липня відправляється Свята Літургія з можливістю отримання повного відпусту

Перші хрести поставлені тут після повстання 1831 р. Від 1900 р. хрестів ставало все більше і гора стала святинею. Це не подобалося совєтській владі. Почалося переслідування, нищення гори—вночі бульдозерами зносили хрести, дерев’яні палили, металеві відправляли на брухт, камінні та бетонні клали на дороги в асфальт. Це був початок епохи тзв. „бульдозерного атеїзму“, КГБ хотіло очистити цю місцевість і затопити її водою, але хрести щоночі з’являлися знову… То було диво, бо гору пильнувало військо. Очевидно, Бог хотів вберегти цю святиню як символ віри та відваги литовського народу. В цьому році ця святиня поєднається з горою Кріжевац — святинею Меджугор’я. Так ми хочемо подякувати за всі ласки, які Бог нам вділяє через заступництво Цариці миру!

Бажаємо щасливої і благодатної дороги всім паломникам!

Закликаю усіх, хто хоче приєднатися до ходи або в будь-який спосіб допомогти паломникам, зв’язатися телефоном з провідником спільноти за № 00370 612 70 610 (Гінтерас) або e-mail на piligrimas3@gmail.com.

Якщо бажаєте стати жертводавцем цього паломництва, можете це зробити через АВбанк : SWEDBANKAS, р/р LT15 7300 0101 0493 5162, код банку: BIC-HABALT 22, отримувач: асоціація „Pilgrimas“, k?d: 301392532, вулиця Baltik?lnio 7-4, Klaipeda. Дякуємо усім!

Дануте, Литва

Повернутися назад