Головна > Тереза Гажійова > Не дозвольте, щоб випробування зробили твердим ваше серце (Тереза Ґажійова)

Не дозвольте, щоб випробування зробили твердим ваше серце (Тереза Ґажійова)


1-05-2020, 17:09.

 

Не дозвольте, щоб випробування зробили твердим ваше серце (Тереза Ґажійова)Що це за час, про який говорить Марія? Це благодатний час — великодній і травневий, який особливо належить Їй. Це також час очікування Святого Духа, але й час випробувань пандемією. Марія радить нам, як це маємо пережити — «Нехай цей час буде для вас заохоченням до особистого навернення». У всьому, що зараз відбувається, можливо, драматично, вона зосереджує наш погляд на власному серці — на моєму поверненню до Отця.

Це зараз найважливіше. У Її школі в Меджуґор’ї ми дізнаємось, що навернення означає вибрати любити Божою любов’ю. Завжди починати з себе, у світлі Божої любові перевіряти своє серце. Інтенсивно ставити собі питання: якою є моя любов? Чи завжди її було достатньо? Тільки любов відкриє нам ворота раю.

«Ви, діти Мої, маєте дбати лише про свою душу, тому що вона — єдине, що належить вам на землі. Її, забруднену або чисту, ви принесете перед Небесного Отця». Говорить нам у Своїх посланнях.

Коли моя душа буде чистою, наповненою Божою любов’ю, усім навколо мене буде добре. Запрошення до особистого навернення — це початок навернення світу. Серце, наповнене Божою любов’ю, сильніше за все зло.

Під час пандемії ми опинилися в ізоляції, тобто у вимушеній самоті. Багато хто відчуває себе покинутим, невпевненим, відчуває страх і відчай. Хтось бореться із самотністю через телебачення, Інтернет, а хтось рятується від зустрічі з нею віч-на-віч й алкоголем, агресією... Самотність без присутності Бога може бути руйнівною.

Марія закликає нас до добровільної самотності. Так само, як це робив Ісус. У Святому Письмі ми читаємо, як Святий Дух надихнув Ісуса піти в пустиню для усамітнення; коли люди хотіли зробити його царем, Ісус відступив, усамітнившись; перед великими чудесами, після чудес Ісус ішов на самоту; і Своїх учнів кликав до усамітнення. Його життя перепліталося з моментами активності та моментами усамітнення. Ідучи в самотність, ми віддаляємось від багатьох голосів, які нас оточують, щоб могти розрізнити, який із цих голосів походить від Духа Святого й приносить нам певність.

У самоті Марія закликає нас просити Святого Духа сили віри й довіри до Бога, щоб ми могли бути гідними свідками любові, яку Бог дарує нам через Її присутність. Це запрошення є коротким описом зіслання Святого Духа на апостолів, які моляться разом із Нею.

Це чудесне переображення. Воно нам так потрібне в цей час, коли світ спраглий Божої любові, хоч і не усвідомлює цього. Здається, що як ніколи світу потрібна любов. Це, як і раніше, правильно: Святий Дух плюс Марія означає любов.

«Сьогодні вас закликаю через молитву відкритися Богові, щоб Святий Дух у вас і через вас почав творити чудеса; моліться й чиніть те, на що вас Святий Дух надихне; нехай вам у тиші Святий Дух говорить, і дозвольте Йому навертати та перемінювати вас; кожна молитва, яка приходить від любові, єднає вас із Моїм Сином і Духом Святим, а Святий Дух освітляє вас і робить Моїми апостолами, апостолами, котрі все, що роблять, робитимуть в ім’я Господнє. Вони молитимуться ділами, а не лише словами, тому що люблять Мого Сина і розуміють дорогу правди, яка веде до вічного життя», — навчає нас Богородиця.

Вона наче просить нас, коли каже: «Не дозвольте, щоб випробування зробили твердим ваше серце й ваша молитва була як пустеля». Від болючих переживань, від розчарування, невпевненості, страху, замкнутості серце може затвердіти. Молитва може бути безплідною, стерильною, як пустеля. Це коли ми без любові. Якщо ми не навчимось любити, серце може назавжди залишитися каменем.

Хто може зробити наше серце люблячим і плідним, якщо не Святий Дух та Марія? Про це ми читаємо навіть у цей літургійний пасхальний період, коли перелякані учні стають сміливими свідками воскреслого Господа.

«Я з вами й люблю всіх вас Моєю материнською любов’ю», — Небесна Мати повторює своє визнання любові. Повернімося до тих моментів, коли ми пережили Її любов. Подякуймо за це й побачимо, що відбуватиметься в нас, коли будемо відповідати на Її любов любов’ю в конкретних ділах навернення — приділяти увагу ближнім, турбуватися про бідних, прощати, приймати та нести хреста та незручності на шляху наслідування Ісуса та Марії.

 

МОЛИТВА

Маріє, ми з радістю віддаємося Тобі в цей час, що особливо належить Тобі. Допоможи нам працювати над нашим особистим наверненням. З Тобою закликаємо: Святий Духу, прийди, укріпи нас у вірі та довірі до Бога, звільни нас від страху, який закриває й робить твердими серця. Духу любові, зійди на нас, переміни нас, наповни нас, зроби нас відважними в любові.

Маріє, дякуємо, що любиш нас, і за те, що Ти з нами. Просимо, дай пізнати Себе тим, хто ще не пізнав Божої любові. Амінь.



Повернутися назад