Головна > О. Любо Куртович OFM > Дар Святого Духа через молитву (отець Любо Куртович, OFM)

Дар Святого Духа через молитву (отець Любо Куртович, OFM)


2-02-2018, 17:01.

Дар Святого Духа через молитву (отець Любо Куртович, OFM)Потрібно згадати попередні послання Богородиці, в яких Вона закликала нас до молитви Святому Духові. Так, у посланні від 9 червня 1984 р. Богородиця сказала: «...Моліться, щоб Святий Дух надихнув вас духом молитви, щоб ви більше молилися». У посланні від 9 травня 1985 р. Вона просила: «Зверніть свої серця до молитви й просіть, аби Святий Дух вилився на вас». У посланні від 25 травня 1993 р. Вона говорила: «Сьогодні вас закликаю  через молитву відкритися Богу, щоби Святий Дух у вас і через вас почав творити чудеса». У посланні від 25 липня 1995 р. Вона сказала, яким чином ми можемо зрозуміти Її об’явленння: «Дорогі діти! І сьогодні закликаю вас до молитви, тому що тільки в молитві ви зможете зрозуміти мій прихід сюди. Дух Святий просвітить вас у молитві, щоб ви усвідомили, що повинні навернутись».

Там, де Марія, — там Святий Дух. Вона — наречена Святого Духа. Силою Святого Духа Вона зачала Ісуса. Разом з апостолами Вона очікувала Ісусової обітниці — Святого Духа. Тому світло Святого Духа може допомогти нам розпізнати послання Богородиці, що приходять із неба, і реалізувати їх у своєму житті. Тому в посланні з нагоди річниці Своїх об’явлень 25 червня 2002 р. Вона сказала: «Дорогі діти! Сьогодні молюся за вас і з вами, щоб Святий Дух вам допоміг і помножив вашу віру, щоб іще більше прийняли послання, які даю вам тут, у цьому святому місці».

Ми знаємо, що Церква постала в день П’ятдесятниці. До цього існувала група переляканих і майже втрачених учнів, апостолів. Вони замкнулися в одному будинку в Єрусалимі, молилися і, як велів Ісус, очікували на те, що їм було обіцяно, — якусь таємничу силу, яка їх торкнеться, поведе. Несподівано зчинився шум, на кожного з присутніх спустилася з неба чудова сила у вигляді вогненних язиків і так їх внутрішньо перемінила, що вони не могли впізнати себе. Боязкі люди відчинили двері, вийшли на вулиці й почали проповідувати. Здивовані люди запитували: «Хто це такі? Яке вчення вони проповідують? Які вони мужні, до того ж говорять нашими мовами! Цього не може бути!» Це був день, коли всі люди на землі розуміли один одного, день перших Об’єднаних народів. Слухаючи апостолів, люди розуміли, що мова йде про віру в Ісуса Христа, Спасителя всіх людей, що відкриває новий шлях до Бога, і їм хотілося піти цим самим шляхом, прийняли Христа, увірувати, охреститися й приєднатися до апостолів. Так виникла перша спільнота християн — Церква, яка стане загальною — католицькою, Церквою всього світу, вірою всіх людей, спільнотою спасенних.

Тільки сходженням Святого Духа і Його силою апостоли перестали боятися, втратили страх свідчити та віддавати своє життя за Ісуса. До сходження Духа Святого вони перебували в страху, немічні, замкнуті в собі, без життя. Прислухаймося до голосу Богородиці, щоб сила й міць Святого Духа оживила нашу віру і дарувала нам життя в достатку.

Молитва

Пресвята Діво Маріє, наречена Святого Духа, Матір наша! Молися з нами і за нас — так само, як Ти молилася разом з апостолами, витривало й однодушно, поки Бог не відповів на ваші молитви. Дякуємо Тобі за те, що підбадьорюєш нас, щоб ми ніколи не відступали. Дякуємо Тобі, що Сама не відступаєш від нас, але день у день спонукуєш до віри в Бога, від Якого походить усе благо.

Прийди, Духу Святий, у наші міста й села, у наші доми, у наші сім’ї, у наші погляди й серця. Прийди, Духу Створителю, оселися в нашому світі, у нашому серці. Навчи нас розуміти, що Бог є все — наше щастя і радість, що тільки в Ньому наше сьогодення, майбутнє і вічність. Прийди до нас та переобрази нас, наверни нас, спаси нас, примири нас й освяти нас. Навчи нас бути повністю Христовими, повністю Твоїми, повністю Божими — за заступництвом і посередництвом, під керівництвом і захистом Непорочної Діви, Твоєї Пречистої Нареченої, Ісусової та нашої Матері Марії, Цариці миру! Амінь.


Повернутися назад