Головна > Новини > Рух за мир

Рух за мир


23-06-2018, 13:24.

Рух за мирВ неділю, 24 червня на свято Івана Хрестителя, ми будемо святкувати переддень Об’явлень Богородиці в Меджуґор’є. Як це завжди відбувається кожного року, зустрінемося на території монастиря Святого Антонія, який знаходиться в м. Гумак і будемо розпочинати ходу звідти.

Паломникам потрібно прибути до церкви Святого Якова близько 10:00 ранку. Запрошуємо всіх паломників та парафіян прийти і долучитися до цієї ходи. Святі Меси хорватською мовою будуть відбуватися в 7:00, 8:00, 11:00 ранку, о 13:00, а також в 19:00 вечора. В цей день ми не будемо молитися молитви Розарію на Горі Об’явлень. Адорація Пресвятих Дарів розпочнеться о 22:00 і триватиме з медитацією протягом однієї години, після чого надалі зберігатиметься тиша – до 5:00 ранку наступного дня.

Рух за мир це молитовна хода, яка проходить з м. Гумак до Меджуґор’є. Вперше він відбувся в 1992 р. Б. З того часу на празник Івана Хрестителя відбувається ця піша проща, а саме напередодні Річниці Об’явлень Богородиці.

На початку священики несли Пресвяті Дари, пізніше – Статую Богородиці, а зараз вони несуть Розп’яття. Всі інші моляться та ідуть вслід за ними. Ініціатором ходи був німецький священик – Hubert Liebherr, який отримав благословення Архієпископа Франьо Франіча та отця Леонардо Ореча. Покійний Славко Барбаріч усі ці роки був серцем і душею цієї Ходи. Ось, що він писав про цю пішу прощу: «24 червня, пройшла Піша Хода, і велика група паломників з усього світу йшли 11 км. з почуття вдячності за цих одинадцять років миру, який вони отримали».

Після другої Ходи, яка відбувалася 25 червня, 1993 року, учасники прощі дали Благання за Мир усім світовим лідерам. Ось такими були ці слова :

«Ми об’єднані разом – 20 млн. паломників з усього світу – вимагаємо, щоб ви вжили усіх необхідних дій та заходів, щоб ця війна, яка проходить на Балканах припинилась, і щоб запанував мир, який виходить з праведності» (Glasnik mira, Червень 2017).


Повернутися назад